Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Parking przy szpitalu na Józefowie ma być przebudowany i zautomatyzowany

Agnieszka Witczak-Armacińska
Pacjenci i odwiedzające ich rodziny czekają aż parking pod szpitalem na Józefowie będzie przebudowany. Zarząd placówki przygotowuje przetarg.

- Przygotowywana jest niezbędna dokumentacja i ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę prac. Wszystko w ramach dzierżawy. To dzierżawca zajmie się remontem, zadba o infrastrukturę, wybuduje wysepki, zainstaluje automaty umożliwiające wjazd, wyjazd, uiszczenie opłaty. Po remoncie parking ma być wygodniejszy dla kierowców i w pełni zautomatyzowany. Taka przebudowa pochłonie 400 tysięcy złotych - mówi Krzysztof Zając, wiceprezes zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.
Obecnie szpitalny parking liczy około 700 miejsc. Zostawiają na nim auta pracownicy lecznicy, pacjenci i odwiedzający ich goście. Jest czynny przez całą dobę. Pozostawiając na nim pojazd trzeba zapłacić trzy złote.

Stan parkingu już od dawna daje wiele do życzenia. Ci, którzy zostawiają na nim samochody najbardziej narzekają na brak miejsca i wysokość opłaty parkingowej.

- Kwota jest spora, a warunki dość słabe. Zniszczona nawierzchnia i mało miejsca. Trzeba się nieźle najeździć i nakombinować by zaparkować - opowiada kierowca, którego spotkaliśmy pod szpitalem.

Po remoncie parking ma być wygodniejszy dla kierowców i w pełni zautomatyzowany.

- Chcemy, aby pod szpitalem parkowali auta pacjenci i osoby przyjezdne, zaś personel w wydzielonym do tego miejscu. Teraz pracownicy mają przepustki i wjeżdżają na ten sam plac co pacjenci, tam gdzie jest wolne miejsce - mówi Krzysztof Zając.
Po remoncie pieniędzy za pozostawienie pojazdu nie będzie pobierał parkingowy. Kierowcy będą je wrzucać do parkometru. Nie brakuje głosów, że pod szpitalem parking powinien być darmowy.
- Nikt nie przyjeżdża do szpitala od tak sobie. Bez względu na czas postoju opłata jest ta sama. Jeśli ten parking nie może być darmowy, to niech chociaż istnieje możliwość kupienia biletu na pół godziny czy 45 minut, a parkometr niech będzie wyposażony w rozmieniarkę - opowiada kolejny kierowca.

Szpital z tytułu parkowania otrzymuje miesięcznie blisko 40 tysięcy złotych.
- Tylko, że z tego trzeba jeszcze zapłacić miedzy innymi podatek od nieruchomości, tak zwany deszczowy, uregulować koszty związane z utrzymaniem terenu, chodzi o sprzątanie, odśnieżanie. Idzie na to połowa wspomnianej kwoty - mówi Krzysztof Zając, wiceprezes szpitala.

60sekundBIZNESU - o polskich producentach kosmetyków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie