Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Pianista, Maksym Rzemiński, zagra w szkole muzycznej. Już można kupować bilety

Barbara Koś
ROK
Szykuje się znakomity koncert! W sobotę, 4 marca, w szkole muzycznej w koncercie "Muzyka srebrnego ekranu" zagra Maksym Rzemiński.

Mamy doskonałą wiadomość dla fanów muzyki filmowej oraz talentu samego Maksyma Rzemińskiego, którego radomska publiczność mogła wysłuchać w tamtym roku razem z Radomską Orkiestrą Kameralną podczas koncertu "Muzyka srebrnego ekranu."

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie nie wszyscy mogli dostać wówczas bilety. Teraz będzie okazja żeby to nadrobić.
Koncert odbędzie się w sobotę, 4 marca, o godzinie 18 w sali Koncertowej imienia K. Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu a tym razem artysta nie wystąpi z Radomską Orkiestrą Kameralną ale z kwartetem, którego trzon stanowi jednak pierwszy skrzypek R.O.K. – Lucjan Szaliński-Bałwas. W programie muzyka filmowa.

Wystąpia: Maksym Rzemiński – fortepian z towarzyszeniem kwartetu:Lucjan Szaliński-Bałwas – I skrzypce, Anna Ceglińska – II skrzypce, Karolina Matyas – altówka i Justyna Meliszek – wiolonczela.

W programie muzyka filmowa: m.in. Incepcja - Hans Zimmer, Zmierzch - Carter Burwell, Lista Schindlera - John Williams,
Love Affair - Ennio Morricone i Dziecko Rosemary - Krzysztof Komeda.

- Muzyka filmowa, nierozerwalnie związana z obrazem, pisana na życzenie reżysera, staje się czasem osobną sferą sztuki. Piękno linii melodycznych, wysnutych z marzeń i tęsknot, przeplatanych ze sobą i nakładających się jedna na drugą, głębia struktur harmonicznych, wprowadzają niekiedy słuchacza w świat nierealny, irracjonalny, świat złudzeń, marzeń... Nie mogłem im się oprzeć...”
W ten sposób Maksym Rzemiński, znakomity pianista, opisuje swe inspiracje do projektu z muzyką filmową.
Styl gry Maksyma Rzemińskiego nawiązujący do chopinowskiej wirtuozerii i wrażliwości, ukazany zostanie w różnorodnych odsłonach.

Maksym Rzemiński jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Na scenie obecny jest od końca lat 80-tych, kiedy rozpoczął regularne występy publiczne zostając laureatem wielu konkursów pianistycznych. Pośród pierwszych sukcesów pianisty warto wymienić zajęcie w wieku zaledwie 13 lat, III miejsca podczas Konkursu Chopinowskiego w Niemczech. Muzyka Fryderyka Chopina zdaje się być wyjątkowo bliska sercu Maksyma Rzemińskiego, jednak jako artysta szeroko otwarty na Świat Muzyki i tkwiące w nim piękno, oraz jako instrumentalista i wyjątkowy interpretator gotów podjąć rozmaite wyzwania, muzyk postanowił zmierzyć się z magią muzyki filmowej i potencjałem zaklętym w dźwiękach ilustrujących m.in. takie obrazy jak:: Enio Moricone (Love Affair), Krzysztof Komeda (Muzyka z filmu „Dziecko Rosemary”), Hans Zimmer (Inception), John Williams (Lista Schindlera) czy Wojciech Kilar (Walc z filmu „Rodzina Połanieckich”).

Koncert "Muzyka srebrnego ekranu" to doskonała okazja, żeby na własne oczy i uszy poznać maestrię i geniusz muzyczny niecodziennego pianisty i wyjątkowego interpretatora, jakim niewątpliwie jest Maksym Rzemiński.

Informacja i Bilety do nabycia w sekretariacie Szkoły Muzycznej w Radomiu
26-600 Radom ul. 25 Czerwca 70
tel.48 362 66 65

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie