MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Prawie 3 miliony złotych na innowacje w zakresie usług opiekuńczych! Nabór od 21 listopada

KAR
Do udziału w projekcje zachęcają (od prawej): Elwira Skoczek - dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej, Jerzy Zawodnik - zastępca prezydenta Radomia oraz Monika Kowalska - koordynator projektu.
Do udziału w projekcje zachęcają (od prawej): Elwira Skoczek - dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej, Jerzy Zawodnik - zastępca prezydenta Radomia oraz Monika Kowalska - koordynator projektu. Karolina Mroczek
21 listopada rusza w Radomiu nabór na innowacyjne pomysły w zakresie usług opiekuńczych dla osób zależnych. W ramach projektu unijnego można uzyskać wsparcie na innowacyjne narzędzia, metody lub rozwiązania. Nowy projekt realizowany jest przez Gminę Miasta Radomia oraz Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej z siedzibą w Radomiu.

- Dzisiaj mocno wchodzimy w realizację projektu za około 3 miliony złotych. Będziemy dysponować środkami, które przekażemy innym organizacjom na realizację mniejszych grantów. To niezwykle ważne, żeby jak najwięcej organizacji zgłosiło swój udział. Musimy przyznać dokładnie 30 grantów – powiedział Jerzy Zawodnik, zastępca prezydenta Radomia.

Maksymalna wartość grantu oscyluje w granicach 100 tysięcy złotych. Średnio na wdrożenie innowacyjnego pomysłu można uzyskać 77500 złotych. Celem projektu „Chcemy pracować – innowacje w zakresie usług opiekuńczych dla osób zależnych” jest poprawa jakości usług społecznych. O grant mogą się starać podmioty z całej Polski, ale muszą zrealizować swoje pomysły na terenie Radomia. Minimum trzy z nich zostaną wybrane do promocji ogólnopolskiej.

Innowacyjne pomysły, które będą brane pod uwagę powinny dotyczyć wsparcia rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością intelektualną, zwłaszcza po zakończeniu udziału tych ostatnich w systemie edukacji. Ponadto brane pod uwagę będą też usługi opiekuńczo-asystenckie w miejscu zamieszkania dla niepełnosprawnych osób dorosłych, pozbawionych możliwości wsparcia ze strony rodziny, a także usługi asystenckie dla osób z niepełnosprawnością w zakresie wybranych czynności z życia społecznego i obywatelskiego.

W celu wyłonienia wygranych zostanie powołana specjalna komisja grantowa, w której skład wejdą przedstawiciele instytucji miejskich, coachowie i eksperci w dziedzinie pomocy społecznej. Wsparcie dla tych, którzy otrzymają grant będzie obejmować udzielenie funduszy, spotkania informacyjne dotyczące projektu, szkolenia dotyczące systemu pomocy społecznej oraz wsparcie doradcy dotyczące innowacji.
- Bardzo ważna jest kwestia innowacyjności, ponieważ mamy obowiązek zrealizować na terenie miasta 30 takich projektów, z czego minimum 10% musi być rozpowszechnione na terenie całego kraju – dodał Jerzy Zawodnik.

Nabór rusza 21 listopada i potrwa aż do momentu, w którym wpłynie 90 zgłoszeń. O grant mogą starać się nie tylko sformalizowane grupy, ale także nieformalne, które specjalizują się w pomocy społecznej. Szczegółowe informacje na stronie www.chcemypracowac.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie