Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. "Samochodówka" podpisała umowę o współpracy z Lot AMS

jp
Dyrekcja Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu podpisała umowę o współpracy z Lot AMS - firmą zajmującą się serwisowaniem pasażerskich różnych linii lotniczych. Dla młodzieży z Radomia otwiera to drogę do uzyskania atrakcyjnego zawodu mechanika samolotowego i zdobycie ciekawej pracy nie tylko w Polsce.

- Nawiązanie współpracy z Lot AMS to przede wszystkim szansa dla młodzieży uzyskania w przyszłości ciekawej i atrakcyjnej pracy nie tylko w Radomiu, ale w Polsce i na świecie - powiedziała po podpisaniu umowy Anna Stańczyk, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu. Uczniowie uzyskają możliwość poznawania najnowszych technologii lotniczych.

- Nasi uczniowie będą wyjeżdżali do Warszawy, aby poznawać warsztat pracy mechanika samolotowego. W naszej szkole nie mamy możliwości przygotowania takiej prezentacji i takich pomocy dydaktycznych - powiedziała Anna Stańczyk. Stwierdziła, że obecnie jest problem z chętnymi do podejmowania nauki w tym zawodzie, ale na pewno to się zmieni, bo profesja mechanika samolotowego ma przyszłość. Kilku absolwentów Zespołu Szkół Samochodowych już pracuje na stażu w firmie Lot AMS. Zdarza się, że już uczniowie 4 klasy podejmują pracę w zawodzie mechanika samolotowego.

Odpowiedzialna praca

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z Radomiem, bo miasto ma tradycje lotnicze, szybko rozwija się, a jednocześnie samochodówka ma naprawdę bardzo zdolną młodzież, która bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Chcemy wykorzystać ten potencjał - powiedział Mirosław Galus, prezes firmy Lot AMS. Dodał, że obecnie baza obsługowa firmy znajduje się w Warszawie, ale być może w najbliższej przyszłości zmieni się lokalizacja. Stwierdził, że branża samolotowa jest bardzo wymagająca, a droga kariery zawodowej nie jest łatwa. - Chcemy inwestować w każdą uzdolnioną młodzież, współpracujemy nie tylko z radomską szkołą, chcemy młodym ludziom otwierać perspektywy rozwoju, ale też zapewniać sobie rekrutację pracowników - powiedział Mirosław Galus.

Kariera zawodowa

Prezes Lot AMS stwierdził, że od momentu zatrudnienia pracownika do uzyskania przez niego kwalifikacji zawodowych i odpowiednich certyfikatów musi upłynąć co najmniej kilka lat. Mirosław Galus zapewnił , że młodzież będzie miała do czynienia z najnowszymi światowymi technologiami.

- To co mamy obecnie w eksploatacji to jest sprzęt XXI wieku. W liniach LOT poza trzema samolotami wszystkie pozostałe wyprodukowano w tym wieku, a kolejne samoloty wprowadzane do eksploatacji to maszyny w całości zaprojektowane i wyprodukowane w XXI wieku. Trzeba liczyć się z tym, że ciągu najbliższych 5-10 lat pojawią się kolejne nowe maszyny - powiedział prezes Lot AMS. Firma obsługuje całą flotę polskiego przewoźnika narodowego - firmy LOT, ale też innych przewoźników, między innymi British Airways, Lufthansy, KLM. 50 procent prac wykonywanych przez mechaników firmy przy samolotach dotyczy linii LOT, a pozostałe przy maszynach innych firm. Lot AMS wykonuje przeglądy okresowe wymagane przez producentów, ale też inne prace „nierutynowe”. Zdaniem Mirosława Galusa rozwój lotnictwa jest obecnie tak szybki, że branża będzie potrzebowała coraz większej liczby wykwalifikowanych mechaników. Uzyskane w Polsce uprawnienia są honorowane na całym świecie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie