Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom tworzy budżet obywatelski. Ostatnie dni na głosowanie!

ik
W środę swój głos oddał prezydent Andrzej Kosztowniak. – Zachęcam wszystkich, żeby współtworzyli budżet obywatelski – mówił.
W środę swój głos oddał prezydent Andrzej Kosztowniak. – Zachęcam wszystkich, żeby współtworzyli budżet obywatelski – mówił. Tadeusz Klocek
Około 6 tysięcy osób zagłosowało do tej pory na propozycje do budżetu obywatelskiego. Na wzięcie udziału w akcji mamy czas tylko do 30 sierpnia. Dzielimy 3 miliony złotych, które będą wydawane w przyszłym roku.

Gdzie można głosować?

Gdzie można głosować?

Głosowanie rusza 10 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. Urby i karty do głosowania czekają od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15 w: Biurze Obsługi Mieszkańca na parterze Urzędu Miejskiego przy ulicy Kilińskiego; w Centrum Komunikacji Społecznej na parterze Urzędu Miejskiego, pokój numer 4 , wejście od ulicy Żeromskiego; Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Struga (za Resursą Obywatelską) oraz Biurze rady Miejskiej przy ulicy Moniuszki. Punkty do głosowania będą uruchomione także w szkołach podstawowych numer: 3, 9, 21 i 24. Można głosować także za pośrednictwem poczty elektronicznej, drogą mailową na adres: [email protected]. Szczegółowych informacji o projektach można zasięgnąć w punktach głosowania oraz w Centrum Komunikacji Społecznej.

Głosowanie na propozycje budżetu obywatelskiego odbywa się także przy urnach mobilnych. Do 30 sierpnia taka urna będzie stała w Galerii Słonecznej, w Punkcie Informacji Miejskiej, w godzinach od 15.30 do 18.30. 30 sierpnia, w godzinach 17.30 - 19.30 Bractwo Rowerowe organizuje na placu Konstytucji 3 maja "Masę Budżetową", tam też będzie można zagłosować.

W środę swój głos oddał prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. - Zachęcam wszystkich, żeby też to zrobili - mówił po odejściu od urny.

ONI JUŻ ZAGŁOSOWALI

Głosowanie na budżet obywatelski trwa od 10 czerwca. Urny ustawiono w miejskich instytucjach, ale pojawiały się także w terenie, na przykład podczas imprez plenerowych.

Do tej pory miejscy urzędnicy doliczyli się około 5700 oddanych głosów. Taka liczba to sukces, czy porażka projektu? - Moim zdaniem sukces - uważa Andrzej Kosztowniak.

- To pierwszy rok głosowania, uczymy się budżetu obywatelskiego, a mimo to tyle osób zdecydowało się zagłosować.

Najwięcej osób do urn wybrało się w ostatnim tygodniu. - Myślę, że w tym czasie wrzucono do urny około 20 procent wszystkich głosów - mówi Paweł Dycht, kierownik Centrum Komunikacji Społecznej w radomskim magistracie.

MILIONY DO PODZIAŁU
W ramach budżetu obywatelskiego mamy do podziału 3 miliony złotych. Po 500 tysięcy złotych dla każdego okręgu wyborczego i 500 tysięcy złotych na projekty ogólnomiejskie.

Do budżetu zgłoszono 125 propozycji. - Można za to zagłosować na każdą z nich, albo tylko na wybrane przez siebie, na przykład z własnego okręgu. Głos będzie nieważny jeśli postawimy dwa krzyżyki przy jednej pozycji i kiedy oddamy zniszczoną kartę.

- Po wrzuceniu karty do urny każdy musi podać swoje dane osobowe, tak jak przy wszystkich innych wyborach. Będziemy je wprowadzać do systemu, jeśli ktoś odda głos dwa razy skończy się na jego anulowaniu - zapewnia Paweł Dycht.

Ostatecznie wybrane propozycje poznamy do 15 listopada. Wszystkie mają się znaleźć w budżecie na 2014 roku i wtedy też będą realizowane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie