MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Zajęcia o pierwszej pomocy dla dzieci z przedszkola numer 19

Sok
Podczas zajęć w Publicznym Przedszkolu numer 19 w Radomiu dzieci nauczyły się, jak sobie radzić w przypadku niespodziewanych kłopotów i jak nie tracić głowy, gdy ktoś potrzebuje pomocy.
Podczas zajęć w Publicznym Przedszkolu numer 19 w Radomiu dzieci nauczyły się, jak sobie radzić w przypadku niespodziewanych kłopotów i jak nie tracić głowy, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Tadeusz Klocek
Co robić, jeśli w domu ktoś się skaleczy, albo się przewróci? Kogo prosić o pomoc, gdy zgubimy się w tłumie - na te i inne pytania dzieci poznały odpowiedzi podczas zajęć w przedszkolu.

Niecodzienne lekcje odbyły się we wtorek w Publicznym Przedszkolu numer 19 z oddziałami integracyjnymi przy ul. Batalionów Chłopskich. Placówka gościła w przedszkolu ratowników medycznych, którzy w młodszych grupach wiekowych przeprowadzili zajęcia z zakresu pierwszej pomocy.

- To są bardzo przydatne zajęcia, bo w przystępny sposób pokazujemy maluchom, jak sobie poradzić w razie kłopotów, choćby w domu - mówi Dariusz Glegoła, prezes zarządu Deltamed w Radomiu.

Podczas warsztatów dzieci uczyły się wydawałoby się prostych spraw, choćby takich, co robić, gdy przewrócimy się w swoim mieszkaniu, albo do wypadku dojdzie z udziałem dorosłego. Jak wtedy może pomóc nawet trzyletnie dziecko? Do kogo ma zadzwonić?

Były też i inne zajęcia: w jaki sposób zakłada się opatrunek usztywniający i kołnierz ortopedyczny. Maluchy poznały właściwości koca ratowniczego oraz wykonywały masaż serca na manekinie.

Spotkanie przedszkolaków z ratownikami medycznymi miało też jeszcze jeden cel: chodziło o to, by dzieci nie bały się ratowników.

- Zdarza się nieraz, że gdy znajdujemy się w miejscu wypadku, to dzieci są onieśmielone samą wizytą, jak też sprzętem ratowniczym - mówili prowadzący zajęcia.

Dlatego dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ratowników medycznych demonstrujących urządzenia medyczne znajdujące się w wyposażeniu karetki. Przekazywały sobie stetoskop, by „zbadać” nim przedszkolne misie i lalki. Tym samym dzieci wcielały się w role lekarza, czy pielęgniarki.

- To nie jest tylko zabawa, bo gdy potem dzieci w gabinecie lekarskim zobaczą stetoskop, to nie będzie dla nich tylko zimnym przedmiotem - dodają ratownicy.

Na koniec zajęć wszystkie dzieci biorące udział w szkoleniu otrzymały „ Dyplom małego ratownika”. Były bardzo dumne z dyplomów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie