Radom. Znamy Wolontariusza Roku 2016 - w szkole muzycznej...

  Radom. Znamy Wolontariusza Roku 2016 - w szkole muzycznej odbyła się Gala Wolontariatu

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Wolontarisuz Roku 2015- Agnieszka Krupińska.
  1/45
  przejdź do galerii

  Wolontarisuz Roku 2015- Agnieszka Krupińska. ©Tadeusz Klocek

  Agnieszka Kurpińska z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika została Wolontariuszem Roku 2016. Ogłoszenie nazwiska laureata odbyło się podczas poniedziałkowej Gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu.


  Gala zorganizowana przez Zarząd, Pracowników oraz Wolontariuszy Stowarzyszania Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu odbyła się w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.
  Jak we wszystkich „arkowych” wydarzeniach sala koncertowa wypełniona była po brzegi. Wielu wolontariusz i ich kolegów siedziało nawet na schodach.

  Na obchody Dnia Wolontariatu przybyli biskup Piotr Turzyński oraz wiceprezydenci Radomia Karol Semik i Jerzy Zawodnik. Gospodarzami jak co roku byli Ewa Kamińska i ksiądz Andrzej Tuszyński- prezesi Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka”

  Wieczór prowadzony przez Aleksandrę Golus i Adriana Szarego rozpoczęli rodzice niepełnosprawnych dzieci, którymi opiekują się „arkowi” wolontariusze. Prosili ich na scenę. Za pomoc Ewie i Kasi dziękowali Wiola i Arkadiusz Kowalikowie, rodzice Szymonka, który porusza się wyłącznie na wózku. Innym dziewczętom dziękowała Teresa Śliwa, prowadząca wraz z mężem, Wiesławem, rodzinę zastępczą dla Jasia, Małgosi i Marka.

  Historię Marcelka Skwarka, urodzonego z połową serca, przypomniała jego mama, Magda. Dziękowała Agnieszce Kurpińskiej za wszechstronną pomoc przy zbieraniu funduszy na operację Marcelka i za opiekę nad małym.

  Następnie poproszono na scenę opiekunów 39 Szkolnych Klubów Wolontariatu, by wręczyć im nagrody i dyplomy uznania.

  - Czasem zastanawiamy się, co jest w życiu najważniejsze – mówił wręczając dyplomy wiceprezydent Karol Semik.- Myślę że odpowiedź może być tylko jedna- człowieczeństwo.

  Potem rozstrzygnięto konkurs na Klub Roku. Do nagrody nominowano kluby wolontariatu w szkołach podstawowych numer 4, 6, 20 i 34 oraz szkolę w Potworowie. Klubem Roku ogłoszono Klub Wolontariusza w szkole numer 4.

  W kategorii gimnazjów zgłoszono kluby w gimnazjach numer 10 i 13. Klubem Roku został Klub Wolontariusza w „dziesiątce”.
  Gratulacje opiekunom i młodzieży złożył wiceprezydent, Jerzy Zawodnik.

  I wreszcie nadszedł najważniejszy moment – ogłoszenie Wolontariusza Roku 2016. Były dwie kandydatury: Agnieszka Kurpińska i Maja Laskowska. Kapituła wybrała Wolontariuszem Roku Agnieszkę Kurpińską z „Kopernika".

  O pracy nagrodzonych wolontariusz informowały krótkie pokazy multimedialne.

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu podsumowano rok pracy „Arki”. Przy Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka” jest skupionych około 1300 wolontariuszy. Dzieci i młodzież działają w 39 szkolnych kołach wolontariatu.

  Życzenia dalszej pracy złożył wolontariuszom, biskup. Piotr Turzyński. O swoim doświadczeniu pracy w Afryce opowiadała także
  świecka misjonarka, Monika Drążyk.

  Podczas Gali prezentowali się też laureaci konkursu „Arka ma talent”, którego eliminacje odbyły się w 22 i 24 listopada. Rozpoczął występ Jakub Małek z PSP w Potworowie. Potem swe talenty przedstawili Aleksandra Drab z PSP 21, Maria Rzewuska z PSP 34 i nagrodzeni gimnazjaliści i licealiści: Angelika Kaluga z I LO, Kacper Wieczorek z PG 13 i Maciej Bujanowicz z I LO.

  Na zakończenie dla wszystkich wolontariuszy zagrała orkiestra Boni Angeli z Jedlni Kościelnej.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>