MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radom znów jest stolicą filozofii. Trwa Festiwal OKNA czyli 16 edycja Radomskiego Festiwalu Filozofii

Barbara Koś
Barbara Koś
W tym roku nagrodę otrzymał Antoni Czapliński z Gdyni. Wraz z gratulacjami wręczyła mu ją wiceprezydent, Katarzyna Kalinowska. Więcej na kolejnych zdjęciach.
W tym roku nagrodę otrzymał Antoni Czapliński z Gdyni. Wraz z gratulacjami wręczyła mu ją wiceprezydent, Katarzyna Kalinowska. Więcej na kolejnych zdjęciach. Karol Łukasiewcz, Resursa Facebook
Radom znów jest stolicą filozofii. Trwa Festiwal OKNA czyli 16 edycja Radomskiego Festiwalu Filozofii imienia Leszka Kołakowskiego. Czyli spotkania, wystawy i ciekawe dyskusje. Jest już laureat Nagrody Leszka Kołakowskiego: to Antoni Czapliński z Gdyni.

Radom znów jest stolicą filozofii. Trwa Festiwal OKNA czyli 16 edycja Radomskiego Festiwalu Filozofii

Festiwal rozpoczęła w czwartek, 18 kwietnia, w Resursie Obywatelskiej, promocja książki Adriana Szarego „O aksjologii dziecięcej. Szkice lingwistyczne”, poświęconej między innymi bajkom Leszka Kołakowskiego i spotkanie z autorem.

Nieodłącznym elementem Festiwalu Filozofii OKNA jest wręczenie nagród Leszka Kołakowskiego oraz Miasta Radomia laureatom Olimpiady Filozoficznej. W tym roku nagrodę otrzymał Antoni Czapliński z Gdyni, uczeń III klasy w VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Wacława Sierpińskiego w Gdyni. Nagroda wynosi 3 tysiące złotych.

Wraz z gratulacjami wręczyła mu ją wiceprezydent Radomia, Katarzyna Kalinowska.

Potem odbyła się debata filozoficzna, którą w tym roku poprowadzili uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego iminia Mikołaja Kopernika w Radomiu. W dyskusji wokół kwestii przeznaczenia uczestniczył też doktor Andrzej F. Ziółkowski z Polskiego Towarzystwa Filozoficznego oraz laureat Nagrody.

Potem był spektakl „Na pełnym morzu” według jednoaktówki Sławomira Mrożka przygotowany przez Grupę Teatralną z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Konopnickiej w Radomiu. Reżyserowały Anna Bednarczyk i Anna Szczerbińska.

Po południu w Resursie otwarto wystawę „Leszek Kołakowski. Portret z nosorożcem”. Złożyły się na nią materiały graficzne – fotografie, plakaty i projekty scenografii z teatrów: „Kubuś” w Kielcach, Powszechnego w Radomiu, „Baj Pomorski” w Toruniu, „Groteska” w Krakowie i „Rampa” w Warszawie.

Piątkowy dzień festiwalu zakończył wykład w Resursie doktora Adama Olczyka pod hasłem „Nieznośne pytanie o aktualność myśli. Czy uczy nas jeszcze Leszek Kołakowski?” Spotkanie połączono z dyskusją.

Zobacz galerię z festiwalu OKNA w Radomiu

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie