Radomiak bez trzech zawodników na mecz z Wisłą w Płocku

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Goncalo Silva doznał kontuzji w sobotnim meczu z Legią
Goncalo Silva doznał kontuzji w sobotnim meczu z Legią Kamil Bielaszewski
Bez Goncalo Silvy, Luisa Machado i Felipe Nascimento wystąpi Radomiak w swoim trzecim ligowym meczu w PKO Ekstraklasie. W poniedziałek (9sierpnia) zieloni zmierzą się z Wisłą w Płocku.

Radomiak jest na ustach całej piłkarskiej Polski. Podopieczni trenera Dariusza Banasika pokonali 3:1 mistrza Polski, Legię Warszawa. Cieszy nie tylko wynik, ale przede wszystkim poziom gry. Radomiak ma cztery punkty, po dwóch kolejkach i jest w czołówce tabeli. Zremisował z Lechem w Poznaniu i pokonał mistrza, więc stoczył dwie bitwy z zespołami z prawdziwego TOP polskiej ligi.

Trener Banasik cieszył się z wygranej, ale delikatnie tonuje nastroje.

- Nadal budujemy kadrę, nadal musimy dużo pracować i nie możemy zachwycać się meczem z Legią - mówił już po meczu szkoleniowiec Radomiaka.

Przed zespołem Radomiaka tydzień ciężkiej pracy i przygotowania do kolejnego meczu. W poniedziałek, 9 sierpnia drużyna zagra z Wisłą w Płocku. Już wiadomo, że w radomskiej drużynie nie zagra trzech zagranicznych zawodników. Dwóch z powodu kontuzji, a jeden za czerwoną kartkę. Lusi Machado doznał urazu stawu skokowego w meczu z Lechem i już wiadomo, że skrzydłowy będzie musiał pauzować około miesiąc.

Z kolei w pierwszej połowie meczu z Legią, groźnego urazu doznał Goncalo Silva. Zszedł z boiska z podejrzeniem zerwanych więzadeł w kolanie. Wczoraj obrońca przechodził badania rezonansem magnetycznym. Wynik będzie dziś we wtorek i trzeba mieć nadzieję, że to tylko nadciągnięcie i będzie mógł wrócić do treningów za kilka dni.

Czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie zobaczył w sobotę Felipe Nascimento. Będzie musiał pauzować prawdopodobnie w dwóch najbliższych meczach. Trener Dariusz Banasik ma na szczęście zmienników. W defensywie wrócił już Raphael Rossi, a w środku pola kibice czekają na lepszą formę Meika Karwota. Wraca temat Damian Gąski, który był w sobotę na meczu z Legią Warszawa. Formalnie gracz Śląska Wrocław chciałby wrócić do radomskiego klubu.

Znamy rozkład piątej kolejki. Radomiak w piątek, 20 sierpnia ma zagrać z Wartą w roli gospodarza. Jeśli montaż ogrzewania murawy nie będzie zakończony na boisku przy ul Narutowicza 9, to prawdopodobnie mecz odbędzie się w Grodzisku Wielkopolskim.

SPORTOWY24.PL - rozmowa z Joanną Fiodorow

Wideo

Dodaj ogłoszenie