Radomiak po sześciu latach wrócił do drugiej ligi (zdjęcia)

/W.Ł./
Radość piłkarzy Radomiaka i kibiców po zdobytej bramce
Radość piłkarzy Radomiaka i kibiców po zdobytej bramce Łukasz Wójcik
W meczu piłkarskiej trzeciej ligi, Broń Radom w derbach Radomia przegrała 0:1 z Radomiakiem 1910 SA Radom. Gola na wagę wygranej i awansu do drugiej ligi strzelił w doliczonym czasie gry, Marcin Figiel.

Gdy Radomiak zaczynał mecz z Bronią był już znany wynik wicelidera MKS Kutno z Mazurem w Karczewie. Tam padł wynik 1:1.

Było wiadomo, że Radomiakowi w derbach z Bronią do awansu wystarczy remis. Taki wynik utrzymywał się od drugiej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy to, lewy obrońca Andrzej Wójcik zagrał piłkę na pole karne, gdzie Marcin Figiel skierował piłkę do siatki.

- Była to moja najważniejsza asysta w mojej dotychczasowej karierze - mówił po meczu popularny "Wujo"

- Strzeliłem swojego najważniejszego gola, jak gram w piłkę - mówił z kolei zdobywca bramki.

Broń kończyła mecz w "dziewiątkę". W 32 minucie za oplucie Andrzeja Wójcika przez Daniela Ciupińskiego, ten ostatni dostał czerwoną kartkę. W 77 min. za brutalny faul na Kacpru Wnuku, czerwoną kartkę ujrzał Wojciech Gorczyca.

Radomiak cieszy się z awansu. Serdecznie gratulujemy tego piłkarzom, trenerom, zarządowi klubu, a przede wszystkim kibicom za doping.

Radomiak po sześciu latach wrócił do drugiej ligi, którą opuścił 18 czerwca 2006 roku.