Radomiak powinnien wygrać w Siedlcach. Skończyło się remisem

Redakcja
Daniel Barzyński (z piłką), który jest wychowankiem Pogoni Siedlce, był wyróżniającym się piłkarzem tego meczu. W. Łyżwa
Remis Radomiaka z Pogonią w Siedlcach. Dobra gra Łukasza Janika. Kontuzja Piotra Wlazło.

- Ten mecz powinniśmy wygrać dwoma bramkami - powiedział tuż po jego zakończeniu Mirosław Hernik, prezes Radomiaka. W drugiej połowie drużyna rozegrała bardzo dobry mecz. Pozostał straszny niedosyt - dodał prezes.

Do Siedlec radomianie jechali bardzo mocno podbudowani wygraną z Włókniarzem Zelów. Ale bez kontuzjowanych Macieja Woźniaka, Macieja Lesisza i Macieja Świdzikowskiego.

JANIK ZA WIERZBĘ

Z góry było wiadomo, że za Woźniaka w obronie zagra Marcin Sikorski. Jerzy Rot, trener "zielonych" zapowiadał jednak inne zmiany w wyjściowej jedenastce. I tak się stało, najistotniejsza zmiana to ta, że za Krzysztofa Wierzbę w ataku pojawił się Łukasz Janik i za 77 minut gry, bo tyle przebywał na boisku należy naszego futbolistę pochwalić. Do pełni szczęścia zabrakło zdobytej bramki przez popularnego "Jancia". Bohaterem mógł także być Wierzba, gdy wykorzystał bardzo dogodną okazję strzelecką.

NIE SKUTECZNI

Nadal największą bolączką podopiecznych trenera Rota, to niestety skuteczność. W meczu z Pogonią nasi piłkarze wypracowali sobie przynajmniej siedem - osiem bardzo dogodnych okazji bramkowych. Z tych okazji wykorzystaliśmy tę najtrudniejszą, kiedy po stałym fragmencie gry, Paweł Tarnowski mimo, że był pilnowany przez trzech graczy gospodarzy, zdołał strzałem głową skierować piłkę do siatki. Radomiak w kolejnym meczu pokazał, że pod względem fizycznym jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Spotkanie nasza drużyna powinna wygrać, ale jak się nie da, to dobry jest też i remis. Z Siedlec radomianie wrócili z jednym punktem, ale też z jedną kontuzją, Piotra Wlazło. - Coś mam z kolanem - mówił podłamany nasz piłkarz.

Jerzy Rot, trener Radomiaka: - Jestem pełen podziwu dla swoich podopiecznych. Grają bardzo dobrze, szwankuje tylko skuteczność. Stwarzamy doskonałe sytuacje, które musimy wykorzystywać.

Dariusz Blacha, drugi trener Pogoni: - Radomiak z dotychczasowych drużyn z którymi graliśmy był zdecydowanie najlepszym zespołem. Remis jest dla nas bardzo cenny. W drugiej połowie radomianie strasznie z nami jechali.
Pogoń Siedlce - Radomiak 1910 SA Radom 1:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Dziewulski 23, 1:1 Tarnowski 58.
POGOŃ
Matłacz - Wójcik, Rodak, Marchel Ż, Iliński Ż - Jezierski, Paczkowski, Kwiatkowski, Kruk Ż - Raskow, Dziewulski.
RADOMIAK
Banasiak - Szary, Mortka, Sikorski, Boryczka - Barzyński, Wlazło, Sala Ż, Oziewicz Ż - Tarnowski, Janik.
Zmiany:
Pogoń: 69' Firus za Paczkowskiego, 71' Grochowski za Wójcika, 85' Demianiuk Ż za Raskowa, 90+4 Rytel za Dziewulskiego;
Radomiak: 77' Wierzba za Janika, 77' Kurbiel za Oziewicza, 90+3 Łatkowski za Wlazło.
Sędziował: Mariusz Korzeb z Warszawy. Widzów: 1400.

NAJWAŻNIEJSZE MINUTY

1' - Paweł Tarnowski w bardzo dogodnej sytuacji, ale strzał naszego gracza zablokował obrońca
6' - strzał Daniela Barzyńskiego z rzutu wolnego z najwyższym trudem obronił Paweł Matłacz.
10' - w dogodnej sytuacji Piotr Wlazło, ale szybszy bramkarz Pogoni.
14' - narożnika pola karnego Arkadiusz Oziewicz strzelił wprost w bramkarza.
23' - 1:0. Gol dla Pogoni. Dariusz Dziewulski strzelił z narożnika pola karnego w samo okienko bramki Piotra Banasiaka.
43' - Paweł Tarnowski bardzo mocno uderzył na bramkę Pogoni, ale niestety trafił w nogę Łukasza Janika.
47' - super kontra Radomiaka, po dośrodkowaniu z prawej strony w doskonałej sytuacji pudłuje Łukasz Janik.
57' - strzał Pawła Tarnowskiego cudem broni Paweł Matłacz.
58' 1:1. Gol dla Radomiaka. Po zagraniu futbolówki z rzutu rożnego przez Arkadiusza Oziewicza, Paweł Tarnowski strzałem głową pokonał golkipera gości.
61' - mocne uderzenie Arkadiusza Oziewicza obronił Paweł Matłacz.
63' - przygniatająca przewaga Radomiaka, strzelał Daniel Barzyński, chwilę później strzał głową Łukasza Janika trafił w słupek, a Piotra Wlazło tuż obok bramki.
69' - po zagraniu Dawida Sali z rzutu wolnego cudem strzał głową Pawła Tarnowskiego na rzut rożny wybił bramkarz siedlczan.
75' - Pogoń z rzadko wychodzi z własnej połowy.
77' - dwie zmiany w Radomiaku, za Arkadiusza Oziewicza - Szymon Kurbiel, a za Łukasza Janika - Krzysztof Wierzba.
81' - w dogodnej sytuacji Krzysztof Wierzba, ale nie oddaje strzału, tylko wdaje się w drybling i traci piłkę.
86' - fantastyczna kontra Radomiaka, Piotr Wlazło do Daniela Barzyński, którego strzał Paweł Matłacz wybił przed siebie, dobitka Marcina Sikorskiego z 7 metrów, kilka metrów nad bramką.
90' - arbiter doliczył cztery minuty.
90+2 - przerwa w grze, dwaj piłkarze Radomiak leżą na murawie, Dawid Sala i Piotr Wlazło. Radomianie grają w dziewięciu, obaj nasi futboliści poza boiskiem.
90+4 - zmiana w Radomiaku, Klaudiusz Łatkowski za kontuzjowanego Piotra Wlazło.