Radomiak przegrał z Legionovią 0:1 po golu w 90 minucie meczu (Zobacz zdjęcia film)

/W.Ł./
Bardzo dobry mecz przeciwko Legionovii rozegrał bramkarz Radomiaka Piotr Banasiak Ł. Wójcik
Drugiej porażki z rzędu doznali piłkarze Radomiaka. Tym razem przegrali na własnym boisku z Legionovią Legionowo, grając od 60 minuty w dziesięciu. Piotr Banasiak najlepszym zawodnikiem radomskiej drużyny.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej minucie meczu. Radomiak wykonywał rzut rożny, po którym Legionovia strzeliła gola. Po szybkiej kontrze i zagraniu piłki przez Grzegorza Reksa do Krzysztofa Kuźmińczuka, ten ostatni w sytuacji sam na sam z Piotrem Banasiakiem nie dał żadnych szans.

PODAŁ BRAMKARZOWI

Radomiak mecz z Legionovią w porównaniu do ostatniego spotkania z UKS SMS Łódź zaczął z jedną zmianą w składzie. Dawida Salę na ostatnim stoperze zastąpił Maciej Woźniak. Już w 8 min. radomianie powinni prowadzić 1:0. Po błędzie Marcina Gumowskiego, w doskonałej sytuacji znalazł się Arkadiusz Oziewicz, ale zamiast piłki w siatce, nasz pomocnik ...podał ją bramkarzowi gości. W 38 min. z 30 m. Oziewicz próbował zaskoczyć Pawła Błesznowskiego, ale piłka trafiła w poprzeczkę i wyszła poza boisko. Tuż przed przerwą Piotr Banasiak ratuje Radomiaka od straty gola. Nasz golkiper wygrał pojedynek sam na sam z Konradem Karaszewskim.

CZERWONA KARTKA

Bardzo źle zaczęłaby się druga połowa dla gospodarzy. Po błędzie Woźniak, strzał Reksa cudem obronił Banasiak. W 60 min. sędzia główny popełnił duży błąd. Nie zauważył jak zawodnik gości zagrał piłkę ręką i tym samym minął Marcina Sikorskiego. Nasz obrońca ratując sytuację przewrócił gracza Legionovii za co ujrzał czerwoną kartkę. Strata jednego zawodnika nie wpłynęła na grę Radomiaka. Rzucili się na gości i byli bliscy strzelenia gola. W międzyczasie radomski szkoleniowiec dokonał trzech zmian. Przy jednej chyba popełnił błąd, ściągając z boiska Pawła Tarnowskiego, który w tym fragmencie gry był najbardziej widocznym naszym graczem. "Zieloni" atakowali i gol wisiał w powietrzu. W 83 min. fantastycznym strzałem popisał się Daniel Barzyński, ale jeszcze lepszą interwencją bramkarz gości. W 90 min. padła jedyna bramka tego spotkania.

MÓWIĄ TRENERZY

Jerzy Rot, trener Radomiaka: - Czuję się przegrany razem z drużyną. Piłkarze zostawili na boisko bardzo dużo zdrowia i zaangażowania. Bardziej sprawiedliwym wynikiem powinien być remis.
Marcin Rzeszotek, trener Legionovii: - Przyjechaliśmy do Radomia po remis, a wywozimy zwycięstwo. Dlatego bardzo się z tego cieszę wraz z piłkarzami. Wygraliśmy szczęśliwie, bo Radomiak był zespołem lepszym.
Radomiak 1910 SA Radom - Legionovia Legionowo 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 Kuźmińczuk 90.

Radomiak: Banasiak - Szary, Woźniak, Sikorski CZ 60', Łatkowski - Barzyński Ż, Wlazło, Oziewicz Ż, Boryczka Ż - Tarnowski, Wierzba.

Legionovia: Błesznowski - Chmielewski, Frączek, Gumowski, Karaszewski - Kuźmińczuk, Pacuszka, Reks, Tkacz - Urban Ż, Wawrzyniak.

Zmiany: Radomiak: 62' Mortka za Oziewicza, 66' Lesisz za Wierzbę, 66' Janik za Tarnowskiego' 80' Sala za Boryczkę; Legionovia: 72' Wajda za Pacuszkę, 75' Szczepański za Karaszewskiego, 83' Zachaczewski za Urbaba.

Sędziował: Mariusz Korzeb z Warszawy. Widzów: 2000.