Radomiak Radom - Legionovia Legionowo 1:4.

Fragment meczu, Radomiak - Legionovia.
Fragment meczu, Radomiak - Legionovia. Tadeusz Klocek
W piłkarskim meczu kontrolnym, Radomiak Radom przegrał 1:4 z Legionovią Legionowo.

Radomiak Radom - Legionovia Legionowo 1:4 (0:0).
Bramki: Szpak 90 - Krotofil 52, Kraska 56, 71, Madeński 77.
Radomiak: Adamczyk (46 Szady) - Spychała, Grudniewski (64 Gurzęda), Świdzikowski (64 Zakrzewski), Stróżka (58 Piskorz) - Cupriak (67 Szpak), Kościelny, Bemba (60 Colina), Stąporski (70 Filipowicz), Kwiek (58 Stanisławski) - Leandro (70 Gilewski).

Radomiak rozegrał dobry mecz, ale tylko do momentu straty pierwszego gola, czyli 52 minuty. Do tego czasu, to podopieczni trenera Vernera Liczki powinni prowadzić kilkoma golami. W pierwszej połowie radomianie wypracowali sobie dogodne okazje bramkowe.

Niestety nie umieli się piłkarze zielonych podzielić piłką i każdy chciał się wpisać na listę strzelców. Zamiast dogrania do kolegi, każdy chciał zdobyć bramkę. Takie sytuacje mieli zarówno Kamil Cupriak, Rossi Leandro czy Mateusz Stąporski.

Na początku drugiej połowy z metra bramkarza Legionovii nie zdołał pokonał Mateusz Stąporski. Nie wykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Gole zaczęli strzelać goście, po fatalnych błędach naszego zespołu. Wynik meczu ustalił ładnym strzałem w samo okienko bramki pozyskany z Motoru Lublin, Damian Szpak.

Przeciwko Legionovii z różnych przyczyn nie zagrało kilku piłkarzy. Chinonso Agu wyjechał do Nigerii na pogrzeb ojca, Bartosz Sulkowski i Dariusz Brągiel otrzymali wolne od trenera. Maciej Wojczuk leczy uraz, Radosław Mikołajczak nie ma pozwolenia od lekarza na granie w meczach.
Z kolei Paweł Tarnowski, ostatni nabytek Radomiaka mocno pracuje i nadrabia zaległości treningowe. Wszystko wskazuje na to, że zagra w piątek z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
- Tak zgadza się, Paweł zagra 45 minut w meczu z KSZO w piątek. Pojedzie z nami także w sobotę na mecz z Górnikiem Łęczna - mówi Verner Liczka, czeski coach Radomiaka.

Kilku piłkarzy Radomiaka otrzymało wolną rękę w poszukiwaniu sobie nowych klubów. I tak Marcin Gawron trenuje ze Stomilem Olsztyn (1 liga). Wczoraj rozegrał w barwach Stomilu 45 minut w wygranym 1:0 meczu kontrolnym z Polonią Warszawa. Michał Janik i Przemysław Śliwiński trenują z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Karol Kucharski szuka cały czas klubu.

Na tym nie koniec grania w tym tygodniu dla podopiecznych trenera Vernera Liczki.
W piątek rywalem zielonych będzie lider trzeciej ligi, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Dzień później na Arenie Lublin, Radomiak zagra z zespołem Lotto Ekstraklasy, Górnikiem Łęczna. Początek meczu o godzinie 15.30.

Mówi Verner Liczka, trener Radomiaka Radom: - Był to pierwszy tak poważny sparing. Do momentu straty pierwszej bramki rzeczywiście prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Po zmianach zespół prezentował się źle, ale dla mnie przyniosło to wiele ważnych obserwacji. Zespół musi odpowiednio reagować po stracie gola, a tego dzisiaj zabrakło. Posiadam sporo materiału do analizy po tym meczu. Wnioski zostaną wyciągnięte.