Radomiak Radom nie otrzymał licencji na...ekstraklasę (aktualizacja)

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Radomiak Radom na treningu!
Radomiak Radom na treningu! Sylwester Szymczak
Radomiak Radom nie otrzymał licencji na ekstraklasę. Jako czołowy klub 1 ligi, nasz klub poddał się procedurze licencyjnej na najwyższym szczeblu.

Procedurze licencyjnej poddane zostały wszystkie kluby ekstraklasy, ale również czołowe ekipy Fortuna 1 Ligi, które mają szansę na awans. Również zajmujący czwarte miejsce w tabeli Radomiak został poddany procesowi. Radomski klub nie otrzymał licencji głównie przez brak obiektu. Stadion Radomskiego Centrum Sportu jest daleki od zakończenia, a ten przy ul. Narutowicza 9 nie ma oświetlenia i podgrzewanej murawy.

"Klub nie przedstawił zbadanego sprawozdania finansowego wraz z raportem biegłego rewidenta, raportów biegłego rewidenta ze spostrzeżeniami na temat stanu faktycznego zobowiązań w ramach kryterium F.03 i F.04 oraz prognozy finansowej" - czytamy w uzasadnieniu Komisji Licencyjnej PZPN.

W pierwszej lidze licencję otrzymały na Ekstraklasę: Bruk Bet Termalica Nieciecza, Zagłębie Sosnowiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Miedź Legnica, GKS Tychy i Warta Poznań, ale ten ostatni klub z nadzorem infrastrukturalnym.

Radomski klub może się odwołać od tej decyzji.

Przypomnijmy, że Fortuna 1 Liga wznawia rozgrywki po przerwie. Radomiak swój mecz rozegra w czwartek o godz. 18.10. Rywalem będzie Odra Opole. Na to spotkanie kibice nie wejdą, ale pojedynek pokaże na żywo telewizja Polsat Sport.
Szersza zapowiedź tego spotkania już wkrótce na naszym portalu!

PONIŻEJ OŚWIADCZENIE KLUBU:
W związku z decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, o nieprzyznaniu licencji Radomiakowi Radom, uprawniającej do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2020/2021, Zarząd Klubu informuje:

Nasz Klub, z uwagi na zajmowane miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi i szansę na awans do PKO Ekstraklasy, złożył wniosek o licencję na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w procesie licencyjnym na grę w Ekstraklasie i spodziewając się takiej decyzji Komisji, prosiliśmy o wydłużenie terminu złożenia dokumentów. Głównym zarzutem jest brak stadionu, spełniającego wymogi gry w PKO Ekstraklasie. Znając niedostatki stadionu MOSiR i jednocześnie w perspektywie oddanie do użytku stadionu przy ul. Struga, wnioskowaliśmy o dopuszczenie na sezon 2020/2021 obiektu przy ul. Narutowicza. Ostatecznie jednak musimy wskazać stadion zastępczy, na którym nasi piłkarze mogliby występować po ewentualnym awansie do Ekstraklasy. Obecnie szukamy rozwiązania tej sytuacji.

Jeśli zaś chodzi o pozostałe kryteria, Klub już pracuje nad ich spełnieniem. Naszemu Klubowi przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od doręczenia decyzji i oczywiście z tej opcji skorzystamy. Robimy wszystko, aby licencję na grę w Ekstraklasie uzyskać.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!
QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami

[HIT] Piekne siatkarki E. Leclerc Radomki na Instagramie
MG MZKS Kozienice, Mirax Bierwce, Cech, Petrus... Pamiętasz te kluby?

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma
EURO 2020: Kiedy zagramy, jeśli awansujemy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie