Radomiak - Włókniarz. Kontuzja bramkarza Jakuba Studzińskiego. Czerwona kartka dla Łukasza Szarego

/W.Ł./
Bramkarz Jakub Studziński doznał kontuzji kolana w meczu z Włókniarzem.
Bramkarz Jakub Studziński doznał kontuzji kolana w meczu z Włókniarzem. Włodzimierz Łyżwa
Radomiak zremisował z Włókniarzem w Zelowie. Radomianie kończyli mecz w osłabieniu, bo czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Szary. Sędzia twierdzi, że radomianin mu ubliżał.

16. Stal Niewiadów 22 8 11:57 1 5 16
Drużyna Stali Niewiadów wycofała się z rozgrywek i została przesunięta na ostatnie miejsce w tabeli.

W zaległym meczu trzeciej ligi mazowieckiej, Radomiak Radom zaledwie zremisował w trzecim od końca w tabeli Włókniarzem w Zelowie.

Włókniarz - Radomiak 0:0.

Radomiak: Studziński (75 Banasiak) - Boryczka, Grunt, Świdzikowski, Rolak - Szary, Sala, Skórski (60 Oziewicz), Barzyński - Tarnowski - Wierzba (70 Kornacki).

Radomiak zamiast pewnej wygranej w Zelowie, zanotował same straty. Stracił dwa punkty i dwóch zawodników. Najpierw Łukasza Szarego, który jak nam powiedział sędzia powiedział do niego "Ty ch… jak sędziujesz". Nasz futbolista ujrzał czerwoną kartkę. Drugim piłkarzem, którego stracili radomianie, był bramkarz Jakub Studzińśki, który w starciu w Marcinem Kukulskim doznał kontuzji kolana i zszedł z boiska. Za niego pojawił się Piotr Banasiak i bardzo dobrze bronił przez ostatnie minuty meczu.

NIESKUTECZNY SZARY

Pierwsze minuty meczu to przewaga gospodarzy, którzy za sprawą Jacka Berensztajna groźnie atakowali. W 13 min. ten zawodnik mocnym strzałem z około 25 metrów próbował zaskoczyć naszego golkipera, ale ten był na posterunku. Po kwadransie gry do głosu doszła nasza drużyna i co kilka chwil stwarzała sobie dogodne sytuacje. Dwie z nich miał bardzo dobrze grający Łukasz Szary oraz Paweł Tarnowski i Michał Skórski. Gola nie udało się strzelić.

CZERWONA KARTKA

Początek drugiej połowy także należał do Włókniarza. Radomiak zaczął bardzo niemrawo i bez pomysłu na grę. Podopieczni trenera Arkadiusza Grzyba nie potrafili stworzyć sytuacji bramkowej. Takie mieli za to gospodarze, ale pewnie w bramce grał Studziński. W 66 min. za krytykowanie orzeczeń arbitra Łukasz Szary dostał czerwoną kartkę i udał się do szatni.

Nasza gra się trochę ożywiła, jak na boisko wszedł Arkadiusz Oziewicz. Właśnie po akcji tego zawodnika, który minął kilku graczy gospodarzy podał piłkę do Pawła Tarnowskiego, ale tego w ostatniej chwili uprzedził bramkarz Grzegorz Robakiewicz. Sporo emocji było w doliczonym czasie gry (sześć minut ze względu na kontuzje naszego bramkarza) gdzie i gospodarze i goście mogli strzelić gola. Po strzale jednego z graczy Włókniarza, Maciej Świdzikowski wybił piłkę z linii bramkowej. W ostatnich sekundach meczu, Daniel Barzyński z trzech metrów z dość ostrego kąta trafił w Robakiewicza.

W innych meczach: Wisła II Płock - Pogoń Siedlce 1:2 (1:1), Figacz 37 z karnego - Dziewulski 16 z karnego, Kruk 47, KS Piaseczno - Pogoń Zduńska Wola 0:0, Legionovia Legionowo - GLKS Nadarzyn 0:5 (0:3), Jankowski 25, Figiel 29, Dzierżawski 38, Galardo 62, Kucharski 64, UKS SMS Łódź - Warta Sieradz 0:1 (0:0), Ceglarz 47, Omega Kleszczów - Mazur Karczew 0:2 (0:1), Rafalski 10, Kosiec 84, Narew Ostrołęka - Nadnarwianka Pułtusk 2:0 (1:0), Samsel 12, 49, Stal Niewiadów - MKS Kutno 0:3 walkower.

W następnej kolejce 8 maja Radomiak na własnym boisku zagra z liderem GLKS Nadarzyn. Początek meczu o godzinie 17.