Radomiak wygrał z Kozienicami Janikowem

/W.Ł./
W sparingowym meczu piłkarskim, Radomiak 1910 SA Radom pokonał Kozienice Janików. Mecz rozegranio w Kozienicach.

KS Kozienice Janików - Radomiak 1910 SA Radom 1:2 (1:0), Seremak 24 - Wierzba 79, Puton 84.

Kozienice Janików: Kuśmierz - Molęda, Żak, Wolski, Strąg - Chmielewski, Czaplarski, Kalinka, Krupa - Seremak, Ogonek oraz Minda.

Radomiak, I połowa Banasiak - Kozieł, Sikorski, Świdzikowski, Senderski, Szary, Zięba, Barzyński, Woźniak, Kurbiel, Galić.

Radomiak, II połowa: Kuczera - Boryczka, Grunt, Mortka, Rolak, Domański, Fedosenko, Puton, Sala, Czpak, Wierzba.

W sparingu z Kozienicami Janikowem w zepsole Radomiaka zaprezentowało swoje umiejętności sześciu nowych graczy, Przemysław Senderski z Dalinu Myślenice, z Pogoni Lwów Jurij Fedosenko, Serb Dragan Galic, Bartłomiej Kozieł z drużyny Młodej Ekstraklasy Wisły Kraków, junior Śląska Wrocław Dawid Domański i bardzo dobrze znany w Radomiu, wychowanek tego klubu, Cezary Czpak.

LEPIEJ W DRUGIEJ
Do przerwy po błędzie pary stoperów gola dla gospodarzy strzelił Grzegorz Seremak. W drugiej połowie trener "zielonych" Arkadiusz Grzyb posłał do boju drugą jedenastkę, która zagrała bardzo poprawnie i strzeliła zdobyła dwie bramki. Najpierw po zagraniu Pawła Boryczki - Krzysztof Wierzba wyrównał stan meczu, a zwycięskiego gola w zamieszaniu podbramkowym strzelił Krystian Puton.
W Radomiaku nie zagrało dwóch podstawowych piłkarzy, młodzieżowców, Paweł Tarnowski i Piotr Kornacki. Obaj przebywali na testach w zespole Młodej Ekstraklasy Górniku Zabrze. Nie zagrali także Maciej Lesisz (siedział na trybunach) i Arkadiusz Oziewicz (kontuzja).

Polonia Iłża - Powiślanka Lipsko 3:2 (2:1), Kacprzak, Skałbania, Sawicki - B. Kszczotek 2.

Pilica Białobrzegi - Perła Złotokłos 8:1 (2:1), Niedziela 3, Krzyżański 2, Kiraga, Dąbrowski i Orłowski po 1 dla Pilicy.

Proch Pionki - Zwolenianka Zwoleń 5:1 (2:0), Grymuła 2, Klimowicz, Gębczyk, Michalski - M. Oczkowski.

Legionovia Legionowo - Mazowsze Grójec 2:1 (2:0), Romański dla Mazowsza.

Więcej czytaj w czwartkowym "Echu Dnia".