Radomianie z medalami mistrzostw Polski niepełnosprawnych w lekkiej atletyce

/sid/
Alicja Fiodorow ze Startu Radom, do bogatej kolekcji medali dołożyła kolejne daw złote z mistrzostw Polski Ł. Wójcik
Jedenaście medali wśród seniorów w tym cztery złote, trzy srebrne i cztery brązowe oraz dwa złote medale juniorów wywalczyli radomianie w mistrzostwach Polski niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. Mariusz Sobczak skoczył dalej niż na igrzyskach w Londynie!

- Start bardzo udany - ocenił występ Jacek Szczygieł, trener radomskich lekkoatletów. - Liczba medali powyżej naszych oczekiwań, a to znaczy, że lekka atletyka stale się rozwija. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wynik Mariusza Sobczaka, który skoczył znacznie dalej niż w czasie igrzysk w Londynie. To dobry prognostyk przed mistrzostwami świata.

Mistrzostwa rozegrano w Słubicach. W stawce nie zabrakło zawodników Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom, w tym medalistów igrzysk paraolimpijskich. Nie zawiodła najlepsza zawodniczka w radomskiej ekipie, Alicja Fiodorow. Mulitimedalistka igrzysk paraolimpijskich wywalczyła dwa złote medale w biegach na dystansach 100 i 200 metrów. Z dwoma złotymi medalami powrócił ze Słubic Mariusz Sobczak, który wygrał rywalizację w swojej koronnej konkurencji, skoku w dal oraz w biegu na 100 metrów. Marcin Awiżeń, który przez ponad pół roku leczył kontuzję wywalczył złoty medal w trójskoku oraz srebrny w biegu na 400 metrów. Brązowy medal w trójskoku zdobył kolejny z radomian, Grzegorz Drelewski. Anna Płodzik została wicemistrzynią kraju w pchnięciu kulą oraz brązową medalistką w rzucie oszczepem. Grzegorz Krześniak zdobył "srebro" w pchnięciu kulą oraz "brąz" w skoku wzwyż. Aleksandra Szostak w konkursie rzutu dyskiem stanęła na najniższym stopniu podium. Mariusz Tubielewicz rywalizację w biegu na 400 m, ukończył na 4. miejscu. Wśród juniorów dwa złote medale, w biegu na 100 m oraz w skoku w dal wywalczył Mateusz Owczarek.

Sobczak i Fiodorow prosto z mistrzostw pojechali na zgrupowanie kadry do Wisły, gdzie będą przygotowywać się do rozpoczynających się w połowie lipca we Francji mistrzostw świata.