Radomianin Ryszard Augustyn został wicemistrzem Europy Vintage Enduro 2023. Jechał na motocyklu KTM 340

Maciej Kwiatkowski
Ryszard Augustyn doskonale spisał się w zawodach enduro zajmując w klasyfikacji łącznej Mistrzostw Europy, wysokie drugie miejsce. archiwum zawodnika
Radomianin Ryszard Augustyn zajął wysokie drugie miejsce w klasyfikacji łącznej Mistrzostw Europy Vintage Enduro. Decydujące o medalu zawody odbyły się w francuskim Marcoles.

We francuskim Marcoles odbyła się trzecia i jednocześnie ostatnia runda Mistrzostw Europy Vintage Enduro. W obu wyścigach drugie miejsce zajął Ryszard Augustyn, jadący na motocyklu - KTM 340. Tym samym radomianin przypieczętował tytuł wicemistrzowski w klasie Expert. Ta klasa obejmuje motocykle o pojemności skokowej powyżej 125 cm3 i wyprodukowane przed 1975 rokiem.

Ten mający razem 110 lat zgrany duet (Ryszard Augustyn – 62, KTM – 48) wystąpił we wszystkich trzech rundach mistrzostw, za każdym razem znajdując się w czołówce. Tylko raz na sześć wyścigów znalazł się poza podium (4. miejsce).