Radomianin uznany za największy talent wyścigowy

/sid/
Grzegorz Kubat z Radomia zwyciężył w Kia Lotos Race 2011
Grzegorz Kubat z Radomia został zwycięzcą Kia Lotos Race 2011, największego w Polsce projektu, którego celem było poszukiwanie utalentowanych młodych kierowców.

Do eliminacji w całym kraju przystąpiło ponad 12 tysięcy osób. Konkurs rozpoczął się w kwietniu. Uczestnicy, w kolejnych etapach musieli przejść wirtualne testy, zaprezentować swoje umiejętności na torach kartingowych, wziąć udział w kartingowych wyścigach kwalifikacyjnych. W ścisłym finale znalazło się dwudziestu najlepszych.

Finał rozgrywany był w ośrodku Rallyland, należącym do Tomasza Kuchara, znanego kierowcy rajdowego i jednocześnie dyrektora projektu. Finaliści przeszli szkolenie pod okiem instruktorów związanych ze sportami motorowymi, pośród których znaleźli się doświadczeni kierowcy wyścigowi, między innymi Jakub Golec, Zbigniew Szwagierczak, Jakub Gerber oraz radomski kierowca Norbert Stańczyk, którego team był partnerem akcji.

Za najbardziej obiecującego z grona finalistów uznany został radomianin, Grzegorz Kubat. Zwycięzca Kia Lotos Race otrzyma kluczyki do wyścigowego Kia picanto oraz 30 tys. zł, przeznaczonych na udział w przyszłorocznym markowym pucharze Kia.