Radomianka nową rekordzistką mistrzostw Polski (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Wiktoria Gadajska mistrzynią Polski
Wiktoria Gadajska mistrzynią Polski archiwum klubu
Wiktoria Gadajska została mistrzynią i rekordzistką Polski w biegu na 300 metrow przez płotki.

Reprezentanci radomskich klubów RLTL Optima i UKS Technik udanie zakończyli letni sezon startów na stadionie. Na pięknie położonym stadionie u podnóża Karkonoszy w trakcie rywalizacji o tytuły Mistrza Polski w kategorii U 16 bezapelacyjną gwiazdą naszej reprezentacji została Wiktoria Gadajska. Startując po raz trzeci w swojej karierze na dystansie 300 m przez płotki została mistrzynią Polski oraz rekordzistką kraju z wynikiem 43,17 s. Jak szybki jest stadion w Karpaczu przekonali się pozostali nasi reprezentanci, którzy ustanowi swoje nowe rekordy życiowe.
Piotr Abramczyk w biegu na 1000 m przez przeszkody z wynikiem 2,45,84 był czwarty, ocierając się o medal. W tym samym biegu Alan Tomczak był sklasyfikowany na 8 miejscu uzyskując czas 2,55,94. Ich koleżanka klubowa Julia Walczak wygrywając swoją serię z wynikiem 3,15,17 zajęła 5 miejsce na dystansie 1000 m przez przeszkody. Taką samą pozycje w biegu na 2000 m uzyskała Amelia Karolak z wynikiem 6,47,89. W biegu na 1000 m Jakub Abramczyk uzyskał wynik 2,43,43 zajmując tym sposobem 7 miejsce. W kolejnym biegu na 300 m przez płotki Lena Wilczyńska uzyskała wynik 47,52 s, co zagwarantowało tej młodej zawodniczce 11 wynik na zawodach.
Maciej Bednarczyk w biegu na 110 m przez płotki uzyskała wynik 16,46, co dało mu 11 miejsce. Jak bardzo udany był to start na Mistrzostwach Polski świadczą o tym wyniki. Wszyscy zawodnicy trenerów Artura i Anety Błasińskich wracają z rekordami życiowymi!