Radomianka wicemistrzynią igrzysk paraolimpijskich

/sid/
Alicja Fiodorow, lekkoatletka RSSiRON Start Radom wywalczyła srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w Londynie archiwum
Alicja Fiodorow, lekkoatletka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom wywalczyła srebrny medal, trwających w Londynie igrzysk paraolimpijskich w biegu na 200 metrów.

Fiodorow awansowała do finału z trzecim czasem. Decydujący o medalach bieg na dystansie 200 metrów kończył sobotnie zmagania na stadionie olimpijskim w Londynie. Radomianka spisała się bardzo dobrze. Z nowym rekordem Europy, 25,49 sekundy, minęła linię mety jako druga, zdobywając srebrny medal.

Zwyciężyła Kubanka Yunidis Castillo, ustanawiając czasem 24,45 sek., nowy rekord świata. Druga z Polek startujących w finale, Katarzyna Piekart, która niespełna godzinę wcześniej wywalczyła złoty medal w rzucie oszczepem, z czasem 27,18 sek. zajęła 7. miejsce. Fiodorow wystartuje jeszcze w czasie igrzysk paraolimpijskich na dystansie 400 metrów.