Radomianka zadedykowała złoty medal swojemu nauczycielowi

mod
Basia Ziewiecka zdobyła pierwsze miejsce w finale Międzypowiatowym Ziemi Radomskiej w lekkiej atletyce. Archiwum prywatne
Basia Ziewiecka ma 12 lat. Jest uczennicą piątej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Ignacego Daszyńskiego w Radomiu. W ostatni czwartek, 9 kwietnia, wzięła udział w finale Międzypowiatowym Ziemi Radomskiej w lekkiej atletyce, zdobywając pierwsze miejsce w indywidualnych biegach przełajowych na 800 metrów.

Młoda lekkoatletka przyznaje, że bardzo chciała wygrać te zawody dla swojego, niedawno zmarłego, nauczyciela wychowanie fizycznego i trenera - Pawła Górki.

- Nie ma go już w naszej szkole, bo przegrał walkę z chorobą. Bardzo nam go brakuje. Wygrałam to złoto dla niego - mówiła dziewczynka.
Basia szykuje się teraz do finału Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się 24 kwietnia na Lotnisku w Piastowie koło Radomia.

- Szkoda, że Pan Górka nie pomoże mi już przygotować się do tych zawodów. Wiem, że teraz może mi pomagać w inny sposób. Znowu pobiegnę dla niego - dodaje Basia.