Radomscy kierowcy na podium wyścigów w Poznaniu

/sid/
Grzegorz Kubat z Automobilklubu Radomskiego wywalczył 2. miejsce w wyścigu Pucharu Kia Picanto J. Stobiecki
Norbert Stańczyk z Moto Klubu Radom wygrał siódmą i ósma rundę wyścigowego Pucharu Polski, rozegraną na torze w Poznaniu.

W Pucharze Kia Picanto, Grzegorz Kubat z Automobilklubu Radomskiego wywalczył 2. miejsce w drugim wyścigu. Jako gość w Pucharze Kia Picanto wystartował radomianin Bartłomiej Jakubowski z Huzar Rally Team, pilot rajdowy.

Po przygodach na Słowacji przed tygodniem, gdzie Kubat po wygraniu kwalifikacji posądzono został przez rywali o ingerencję w silnik samochodu i na skutek kolizji nie ukończył żadnego z dwóch wyścigów, radomianin zapowiadał, że będzie chciał w Poznaniu pokazać, że potrafi jeździć szybko.

Pierwszy z dwóch wyścigów, Kubat ukończył na 6. miejscu. Drugi z radomian, Oskar Stępień, reprezentujący Automobilklub Polski, finiszował na 9. miejscu, ale do drugiego wyścigu wystartował z pierwszej linii (w drugim wyścigu pierwszych dziesięciu kierowców startuje według odwrotnej kolejności na mecie pierwszego wyścigu). Nie zdołał jednak utrzymać pozycji w czołówce, kończąc ostatecznie wyścig na 8. miejscu.

Znacznie lepiej spisał się Kubat. Od początku, wspólnie ze Stanisławem Kostrzakiem z Automobilklubu Wielkopolskiego toczył walkę o zwycięstwo. Ostatecznie wygrał Kostrzak. Kubat był drugi.

W klasyfikacji sezonu Kubat zajmuje 10. miejsce. Stępień jest 13. Kierowcą pozostała do rozegrania jeszcze jedna runda pucharowych zmagań. Jako gość w wyścigu Pucharu Kia Piacanto wystartował radomianin Bartłomiej Jakubowski, pilot Mariusza Nowocienia. Reprezentant Huzar Rally Team dojechał do mety obu wyścigów odpowiednio na 19. i 18. miejscu.

Stańczyk ponownie nie miał sobie równych w wyścigu klasy 4, Pucharu Polski. Radomianin odniósł kolejne dwa zwycięstwa w tym sezonie i jest niemal pewny zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Do rozegrania pozostały dwie rundy Pucharu Polski.