Radomscy lekkoatleci potwierdzili formę w Rzeszowie. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Radomscy lekkoatleci startem w zawodach POZLA w Rzeszowie potwierdzili wysoką dyspozycje przed zbliżającymi się Halowymi Mistrzostwami Polski. Zanotowali kilka rewelacyjnych wyników.

Planowane zawody odbędą się w terminach 10-12.02.2023 r Mistrzostwa Polski U18 i U 20 oraz 18-19.02.2023 r. Mistrzostwa Polski Seniorów w Toruniu.

Dominacje w biegach długich potwierdził Mateusz Gos w kategorii młodzieżowiec, który został liderem krajowych tabel na dystansie 3000 m. Na tym samym dystansie Adam Bajorski i Wiktor Janduła mają najlepsze wyniki w kraju w kategorii junior. W kolejnym biegu na dystansie 1500 m z wynikiem 3:58,44 Jakub Abramczyk został rekordzistą kraju, a Piotr Abramczyk uplasował się z drugim wynikiem w tabelach. Ciekawostką jest, że obaj zawodnicy liderują w tabelach na 2000 m w kategorii junior młodszy. Dystans 2000 m, tym razem w kategorii dziewcząt U 18 udanie zakończyły nasze zawodniczki Amelia Karolak i Julia Walczak. Zajmują one odpowiednio 4 i 5 miejsce w tabelach w Polsce. Kolejne ciekawe wyniki uzyskali nasi zawodnicy w konkurencjach technicznych. Wiktoria Gadajska 8,37 na 60 m p.płotki. Warto przypomnieć, że 2 tygodnie temu uzyskała wynik 8.35 s co jest 3 wynikiem w historii tej konkurencji U18. Hubert Kolasiński wygrał bieg na 60 m przez płotki w czasie 8,31. Posiada on aktualnie 5 wynik w kategorii młodzieżowiec. Julia Adamczyk wygrała z rezultatem 5,95 m w skoku posiada ona 2 wynik w tabelach, tak samo jak Dawid Krzemiński w trójskoku. Tomasz Gizicki oraz Nikola Brożyna na dystansie 60 m poprawili swoje życiówki łamiąc po raz kolejny granicę 8 sekund u dziewcząt, 7 u chłopców. Wszyscy zawodnicy to podopieczni trenerów Artur i Aneta Błasińscy.