Radomscy lekkoatleci - weterani zdobyli 15 medali!

/sid/
Bogusław Świerczyński zdobył złoty medal halowych mistrzostw Polski weteranów w konkursie pchnięcia kulą ustanowił rekord Polski w kategorii M65 T. Klocek
Z piętnastoma medalami, w tym siedmioma złotymi, czterema srebrnymi i czterema brązowymi oraz z dwoma rekordami Polski powrócili ze halowych mistrzostw Polski weteranów lekkoatleci z regionu radomskiego.

Rekordy kraju ustanowili Jerzy Przyborowski w biegu na 60 metrów przez płotki w kategorii M80 oraz Bogusław Świerczyński w pchnięciu kulą w kategorii M65.

W rozgrywanych w Spale, już po raz dwudziesty, halowych mistrzostwach kraju weteranów w lekkiej atletyce nie zabrakło przedstawicieli regionu radomskiego. Najwięcej medali zdobył najbardziej doświadczony, startujący w najstarszej kategorii, powyżej 80 lat, Jerzy Przyborowski. Wielokrotny mistrz Polski znakomicie spisał się w swojej koronnej konkurencji, biegu na 60 metrów przez płotki, ustanawiając wynikiem 13,89 sekundy rekord Polski w kategorii wiekowej M80. W biegu na 60 i 200 metrów, Przyborowski wywalczył srebrne medale. Po dwa "krążki" zdobyli Jan Sitnik, Kazimierz Zatorski i Tomasz Grzegorek (wszyscy z Warki) oraz Marian Marasek z Przysuchy. Po jednym ale złotym, medalu wywalczyli Bogusław Świerczyński z Radomia, Ryszard Krzesiński z Białobrzegów i Stanisław Kowalski z Warki. Brązowy medal wywalczył Piotr Płoskoński z Rusinowa, który wystartował aż w ośmiu konkurencjach.

Na szczególna uwagę zwraca wynik Świerczyńskiego, startującego w kategorii powyżej 65 lat. Specjalizujący się w pchnięciu kulą i rzucie młotem lekkoatleta z Radomia w konkursie pchnięcia kulą uzyskał wynik 12,56 metra, poprawiając rekord Polski o 40 centymetrów. Był to jednocześnie jeden z najwartościowszych wyników mistrzostw. Po przeliczeniu na wynik seniorskich, radomianin uzyskałby 18,97 m, co w rozegranych przed dwoma tygodniami halowymi mistrzostwami seniorów dałoby srebrny medal.