Radomscy łucznicy wrócili z mistrzostw Polski. Jak im poszło?

/sid/
Joanna Gorczyca z Łuczniczego Klubu Sportowego Radom zajęła 6. miejsce w mistrzostwach Polski seniorek w łucznictwie. Na tej samej pozycji zmagania zakończyła drużyna ŁKS.

Z zakończonych w Chorzowie 75. mistrzostw Polski seniorów w łucznictwie radomianie powracają bez medalu. W rywalizacji kobiet, w pierwszej rundzie odpadła jedyna przedstawicielka Sokoła Radom, Renata Grunt. Na drugiej rundzie walkę o medale zakończyły także trzy zawodniczki ŁKS, Agata Piróg, Emilia Jędra i Izabela Modras, a także Bartłomiej Buczma, jedyny radomianin wśród mężczyzn.

Najlepiej spisywała się najmłodsza z zawodniczek radomskich, Gorczyca. Podopieczna Iwony Trześniewskiej awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzyła się z Małgorzatą Sobieraj z Czarnej Strzały Bytom. Radomianka prowadziła w pojedynku, którego stawka było miejsce w półfinale 4:0, jednak ostatecznie przegrała 4:6 i sklasyfikowana została na 6. miejscu.

Na tej samej pozycji zmagania drużynowe zakończyła ekipa pań z ŁKS. Para mieszana ŁKS, w składzie Modras / Buczma zajęła 17. miejsce.

- Gorczyca, chociaż była jedną z najmłodszych uczestniczek mistrzostw, pokazała się z bardzo dobrej strony - ocenia Trześniewska. - Jestem z niej zadowolona.