Radomscy pływacy zdominowali mistrzostwa juniorów młodszych

/sid/
Jakub Fedorowicz z Wodnika Radom zdobył dwa złote i jeden brązowy medal mistrzostw Polski w pływaniu stylem klasycznym archiwum prywatne
Siedem medali, w tym cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe wywalczyli pływacy Wodnika Radom, Paulina Nowak i Jakub Fedorowicz w zimowych mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Radomianie po raz kolejny zdominowali rywalizację "żabkarzy".

Juniorzy młodsi rywalizowali w dwóch grupach. Zawodniczki i zawodnicy z rocznika 1996 walczyli o medale w Ciechanowie, a rok młodsi w Gorzowie Wielkopolskim.

Podopieczni trenerów Krzysztofa Krzysztoszka i Marcina Fokta po raz kolejni znakomicie spisali się w wyścigach stylem klasycznym. W popularnej "żabce" Paulina Nowak w gronie 15-latek i Jakub Fedorowicz wśród 14-latków nie mieli sobie równych. Nowak zdobyła dwa złote medale na dystansach 50 i 100 metrów, a na najdłuższym dystansie 200 metrów wywalczyła srebrny medal. Brązowy medal zdobyła w wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym. Fedorowicz stanął na najwyższym podium na dystansach 50 i 200 metrów. W wyścigu na 100 metrów wywalczył brązowy medal. Na dystansie 100 metrów stylem zmiennym radomianin wygrał finał B i zajął ostatecznie 9. miejsce.

- Broniłem złotych medali na 100 i 200 metrów - przypomina Fedorowicz. - Niestety po dwóch finałach na 50 i 200 metrów, które wygrałem, w trzecim zabrakło mi trochę sił i ostatecznie byłem trzeci. Jestem zadowolony z medali i tego, że udało się potwierdzić miejsce w czołówce.

Fedorowicz był jedynym reprezentantem Wodnika w mistrzostwach 14-latków. Liczniejsza reprezentacja startowała w Ciechanowie. Sylwia Busse, Izabela Dymon, Zuzanna Fedorowicz i Bartosz Makowski nie zakwalifikowali się do finałów.

Wyniki radomian, mistrzostwa Polski 14-latków: 50 klasycznym - 1. Jakub Fedorowicz 30,98; 100 klasycznym - 3. Fedorowicz 1.09,01; 200 klasycznym - 1. Fedorowicz 2.27,25; 100 zmiennym - 9. Fedorowicz 1.05,05; mistrzostwa Polski 15-latków, dziewczęta: 50 klasycznym - 1. Paulina Nowak 32,98; 100 klasycznym - 1. Nowak 1.11,85; 200 klasycznym - 2. Nowak 2.32,73; 100 zmiennym - 3. Nowak 1.07,12; 50 dowolnym - 5. Nowak 27,41; 100 dowolnym - 48. Zuzanna Fedorowicz 1.11,09; 100 grzbietowym - 28. Izabela Dymon 1.11,73, 37. Fedorowicz 1.21,10; 50 motylkowym - 29. Sylwia Busse 33,23; 100 motylkowym - 24. Busse 1.11,71; 200 motylkowym - 26. Busse 2.53,51; chłopcy: 50 dowolnym - 46. Bartosz Makowski 26,78; 50 grzbietowym - 25. Makowski 30,14; 50 motylkowym - 16. Makowski 27,96; 100 motylkowym - 31. Makowski 1.05,00; 200 motylkowym - 29. Makowski 2.43,43.