Radomscy siłacze z medalami mistrzostw świata

/sid/
Konrad Kwietniewski (pierwszy z prawej) zdobył brązowy medal mistrzostw świata juniorów w wyciskaniu sztangi na ławeczce i ustanowił rekord Polski archiwum prywatne
Dwa medale, srebrny i brązowy wywalczyli radomianie w mistrzostwach świata juniorów w wyciskaniu sztangi na ławeczce. W gronie medalistów znaleźli się Robert Mosiołek i Konrad Kwietniewski, który w czasie mistrzostw ustanowił rekord Polski.

W Solden w Austrii rozgrywano mistrzostwa świata seniorów i juniorów. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili seniorzy. W pierwszym dniu mistrzostw, o czym informowaliśmy, złoty medal wywalczyła Justyna Kozdryk z Kraski Jasieniec. Zawodniczka startująca w kategorii 47 kg, ustanowiła rekord świata wynikiem 127,5 kg.

O medale postarali się także startujący jako ostatni, radomscy juniorzy. W kategorii 93 kg srebrny medal wywalczył z wynikiem 230 kg Robert Mosiołek. Brązowy medal w kategorii 105 kg zdobył Konrad Kwietniewski. Radomianin, po spalonej drugiej próbie, spadł na 5. miejsce. W ostatnim podejściu zaliczył jednak ciężar 252,5 kg, zapewniając sobie brązowy medal i ustanawiając rekord Polski juniorów.

- Konkurencja była bardzo silna - ocenia Kwietniewski. - Nie chciałem w ostatniej próbie ryzykować większego ciężaru, bo czułem, że mogłem wycisnąć kilka kilogramów więcej, jednak przede wszystkim chciałem stanąć na podium.

Wynik Kwietniewskiego jest tym bardziej godny podkreślenia, że był jednym z najmłodszych zawodników w stawce.

- Ja mam 20 lat, a dla większości rywali był to ostatni start w tej kategorii wiekowej, bowiem mają 23 lata. Przede mną jeszcze trzy lata startów wśród juniorów i za rok postaram się o jeszcze lepszy wynik - deklaruje radomski siłacz.