Radomscy tancerze zostali Mistrzami Polski!

Jakub PANKOWSKI
W ostatni weekend 15-17 maja w Zgierzu koło Łodzi odbyły się Krajowe Mistrzostwa Polski w Tańcu Hip-Hop.

Zawody, oprócz wyłonienia Mistrza Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych, mają na celu wytypowanie najlepszych tancerzy i grup do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata i Europy w Tańcu Hip-Hop.

Formacja Taneczna Idol, prowadzona pod kierunkiem Anety Czarneckiej i Jakuba Pankowskiego, została Mistrzem Polski 2009 w kategorii produkcje hip-hop.

Wspaniałe rezultaty osiągnęły również najmłodsi tancerze z Idola, zdobywając IV lokatę w kategorii formacji dziecięcych hip-hop.

Nie zawiedli też soliści z Fabryki Tańca Idol. Na 124 zawodniczek w kraju, Marta Żelazowska wywalczyła bardzo wysoką finałową, 9 pozycję.

Kolejnym finalistą, tym razem wśród chłopców do 11 lat, został Dominik Kowalik (zajął 6 miejsce), a w najstarszej kategorii wiekowej powyżej 15 lat, 5 lokatę i kwalifikacje na Mistrzostwa Świata uzyskał Krystian Stemplewski.

W kategorii duetów do 11 lat kwalifikację do Kadry Narodowej i finałową 5 lokatę uzyskały Kinga Paluch i Paulina Dobrzańska.

Krajowe Mistrzostwa Polski w Tańcu Hip-Hop to największa tego typu impreza w Polsce. 50 klubów tanecznych z całej Polski i około dwóch tysięcy tancerzy bierze, co roku udział w tych prestiżowych zawodach.

W 2009 roku Mistrzostwa Świata w Tańcu Hip-Hop odbędą się po raz pierwszy w Polsce - w Kaliszu - a Mistrzostwa Europy na Słowenii.

W tym roku do kadry narodowej zakwalifikowało się rekordowo dużo radomskich tancerzy Idola, bo aż 73 osoby.