Radomska chodziarka drugą wśród Polek w zawodach Pucharu Świata

/sid/
Katarzyna Burghardt, zajęła 44. miejsce w zawodach Pucharu Świata w chodzie sportowym J. Stobiecki
Katarzyna Burghardt (ZTE Radom), zajęła 44. miejsce w zawodach Pucharu Świata w chodzie sportowym na dystansie 20 km. Radomska chodziarka zameldował się na mecie, jako druga z Polek.

W Chinach, w miejscowości Taicang rozegrano zawody Pucharu Świata w chodzie sportowym. Wśród seniorek Polskę reprezentowały cztery zawodniczki. Jedną z nich była Katarzyna Burghardt z ZTE Radom. Radomska chodziarka, która uzyskała już na dystansie 20 km minimum na tegoroczne mistrzostw Europy, uzyskała w Chinach czas 1 godz. 33 min. i 8 sek., zajmując 44 miejsce.

Wygrała Rosjanka, Anisja Kirdiapkina z najlepszym w tym sezonie wynikiem na świecie, 1 godz. 26 min. 31 sek. Najlepszą z Polek okazała się Agnieszka Dygacz, która wynikiem 1 godz. 28 min. i 58 sek. ustanowiła rekord Polski i zajęła 18. miejsce. Paulina Buziak była 47, a Monika Kapera 61. Drużynowo Polki zajęły 9. miejsce. Wygrały Rosjanki.