Radomska lekkoatletka brązową medalistką mistrzostw Polski młodzików

/sid/
Natalia Kunz z ZTE Radom wywalczyła z czasem 15,12 sekundy brązowy medal mistrzostw Polski młodzików w biegu na 100 metrów przez płotki. Arkadiusz Miśkiewicz z Olimpu Kozienice w chodzie na 5000 metrów zajął 5. miejsce.

W Toruniu rozegrano Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, który uznawany jest za mistrzostwa Polski młodzików. Region radomski reprezentowała dwójka zawodników, Kunz i Miśkiewicz.

O jedyny medal postarała się płotkarka ZTE. Podopieczna Ireneusza Zgrzebnickiego w eliminacjach uzyskała czas 15,19 sek., co dało jej awans do finału z siódmym wynikiem. W finale Kunz pobiegła o 0,07 sek. szybciej niż w eliminacjach, co zapewniło jej brązowy medal. Zwyciężyła Katarzyna Siewruk z MOS Opole z czasem 14,28 sek. Jako druga, ze stratą 0,2 sek. do triumfatorki, finiszowała Kamila Ciba z CSiR Dąbrowa Górnicza.

- Siłą Natalii jest to, że biega poprawnie technicznie i utrzymuje równy rytm - przyznał po finale trener Zgrzebnicki. - Jestem zadowolony z jej wyniku.

Chodziarz z Kozienic wystartował w stawce 17 zawodników, którzy rywalizowali na dystansie 5000 metrów. Wyżej notowani rywale od początku narzucili wysokie tempo. Najszybciej pokonał trasę Adam Małek z Victorii Stalowa Wola, który uzyskał czas 24 min. i 29,35 sek. Miśkiewicz z czasem 26 min. i 22,99 sek., minął linię mety jako piąty.