Radomska lekkoatletka z drugim wynikiem w Polsce!

/sid/
Karolina Jaroszek (z prawej) wygrała w Spale bieg na 60 metrów przez płotki
Karolina Jaroszek (z prawej) wygrała w Spale bieg na 60 metrów przez płotki J. Stobiecki
Karolina Jaroszek, lekkoatletka ZTE Radom zwyciężyła z czasem 8,57 sekundy w biegu na 60 metrów przez płotki podczas mityngu seniorów w Spale.

To rekord życiowy radomskiej płotkarki, a zarazem drugi w tym sezonie wynik w kraju! Jaroszek ustępuje jedynie swojej imienniczce, znacznie bardziej doświadczonej Karolinie Tymińskiej z ZLKL Zielona Góra, która przed tygodniem w czasie mityngu w Spale pokonała dystans 60 metrów przez płotki w czasie 8,34 sek.

W mityngu wystartowało dwóch klubowych kolegów Jaroszek. Sprinter Grzegorz Kopciński w biegu na 60 metrów zajął z czasem 6,98 sek. 11. miejsce (3. miejsce w finale B). Dominik Witczak, startujący w konkursie pchnięcia kulą uzyskał wynik 16,66 metra co dało mu 2. miejsce wśród juniorów. Dla lekko-atletów był to ostatni sprawdzian formy przed rozpoczynającymi się w sobotę w Spale halowymi mistrzostwami Polski seniorów.

- Jestem bardzo zadowolony z wyniku Jaroszek - przyznał po zawodach Marcin Waśniewski, trener płotkarki. - Był to jej drugi start w tym sezonie. Poprzedni miał miejsce miesiąc temu. Jest w dobrej formie i liczę na dobry start w mistrzostwach.