Radomska pływaczka na podium mityngu w Berlinie

/sid/
Paulina Nowak z Wodnika Radom, w czasie pływackiego mityngu w Berlinie dwukrotnie zajęłą drugie miejsce archiwum
Dwa drugie miejsca wywalczyła Paulina Nowak z Wodnika Radom w czasie pływackiego mityngu w Berlinie.

W silnie obsadzonych zawodach wystartowało sześcioro radomskich pływaków. Podopieczni Krzysztofa Krzysztoszka byli jednymi z ponad 1100 zawodników uczestniczących w mityngu.

Oprócz Polaków i gospodarzy, Niemców uczestniczyli w nim pływacy z Czech Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Danii, Włoch, Austrii, Rosji i Rumunii. Młodzi zawodnicy mieli okazję spotkać się z tak uznanymi gwiazdami światowego pływania jak Włosi Federica Pellegrini i Filippo Magnini.

W doborowym towarzystwie dobrze zaprezentowali się radomscy pływacy. Najlepiej wypadła Paulina Nowak, startująca w kategorii wiekowej 13-14 lat. Radomska pływaczka wywalczyła dwa drugie miejsca, w wyścigach na 100 i 200 metrów stylem klasycznym. W wyścigu na 50 m stylem klasycznym zajęła czwarte miejsce. Tuż za podium zakończyła swój start w wyścigu dwunastolatek na 200 metrów stylem klasycznym Małgorzata Gębczyk.

Ciekawsze wyniki radomian, rocznik 1996: 50 klasycznym - 4. Paulina Nowak 34,82; 100 klasycznym - 2. Nowak 1.15,64; 200 klasycznym - 2. Nowak 2.41,23; 100 grzbietowym - 7. Izabela Dymon 1.12,86; 50 motylkiem - 12. Dymon 31,30; 400 dowolnym - 11. Dymon 5.02,48; rocznik 1998, dziewczęta: 200 klasycznym - 4. Małgorzata Gębczyk 3.06,08; 200 zmiennym - 12. Adrianna Mendyk 2.49,21; chłopcy: 50 klasycznym - 11. Piotr Kozera 42,33; 100 klasycznym - 10. Kozera 1.32,81; 50 motylkowym - 12. Krzysztof Głogowski 35,24.