Radomska pływaczka na podium mityngu w Portugalii

/sid/
Paulina Nowak z Wodnika Radom trzykrotnie stanęła na podium pływackiego mityngu w Portugalii archiwum
Reprezentacja Polski do lat 16 z Pauliną Nowak z Wodnika Radom zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej w pływackim mityngu na długim basenie. Zawody rozegrano w Portugalii.

50-metrowy basen w Coimbrze okazał się szczęśliwy dla polskich pływaków, w tym dla podopiecznej Krzysztofa Krzysztoszka, która trzykrotnie stanęła na podium mityngu. Na najwyższym stopniu stanęła w sztafecie 4x100 metrów stylem zmiennym. Drugie miejsce, z czasem 1 minuta i 15,10 sekundy, wywalczyła w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym, ustępując jedynie znakomicie dysponowanej przedstawicielce gospodarzy. Paula Oliveira, która pokonała radomską pływaczkę ustanowiła czasem 1 minuta 14,06 sek., nowy rekord świata w tej kategorii wiekowej. Na dwukrotnie dłuższym dystansie sty-lem klasycznym, Nowak z czasem 2 minuty i 46 sek. zajęła 3. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając Grecję i gospodarzy, Portugalię. Polacy aż 25-krotnie stawali na podium, w tym 14 razy na najwyższym stopniu.

W czasie gdy Nowak rywalizowała ze światową czołówką rówieśników, jej klubowe koleżanki i koledzy walczyli w Piasecznie w zawodach o Puchar Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Drużyna Wodnika w składzie Jakub Fedorowicz, Małgorzata Gębczyk, Adrianna Nasiełowska, Paulina Zakrzewska, Patryk Badeński, Martyna Soboń, Adrianna Mendyk, Krzysztof Głogowski, Piotr Kozera, Bartosz Makowski, Eryk Kramek, Łucja Cywka i Zuzanna Fedorowicz zajęła 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej.