Radomska siłaczka Justyna Kozdryk jedzie do Londynu!

/sid/
Justyna Kozdryk ze Startu Radom wywalczyła kwalifikacje na przyszłoroczne igrzyska paraolimpijskie w Londynie. J. Stobiecki
Justyna Kozdryk ze Startu Radom wygrała międzynarodowe zawody niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów we Wrocławiu. Tym samym, podopieczna Mirosława Malca, wywalczyła kwalifikacje na przyszłoroczne igrzyska paraolimpijskie w Londynie.

Zawody we Wrocławiu były dla niepełnosprawnych ciężarowców okazja do wywalczenia przepustek do Londynu. Prawo startu w przyszłorocznych igrzyskach paraolimpijskich zapewniła sobie dwójka zawodników, Kozdryk oraz Mariusz Tomczyk ze Startu Wrocław.

Kozdryk, startująca w kategorii do 44 kilogramów wycisnęła sztangę ważącą 90 kg, co pozwoliło jej zwyciężyć w kategorii open (do ustalania wyników w kategorii open stosowano współczynniki uwzględniające masę ciała i osiągnięty wynik). Na 2. miejscu w klasyfikacji open zmagania ukończyła Kamila Musielwicz ze Startu Koszalin, startująca w kategorii 75 kg., z wynikiem 116 kg.

- Justyna zajmuje aktualnie 4. miejsce w rankingu światowym - przyznaje trener Malec. - To daje jej praktycznie prawo startu w igrzyskach. Czekamy jedynie na formalne potwierdzenie.

Dla Kozdryk start w Londynie będzie drugą imprezą tej rangi. W 2008 roku w Pekinie wywalczyła srebrny medal.