Radomski kierowca lepszy od Adama Małysza

/sid/
Szymon Ruta wyprzedził na 5. odcinku specjalnym Rajdu Dakar Adama Małysza, najwyżej obecnie sklasyfikowanego Polaka www.orlenteam.pl
Bardzo dobrze na środowym etapie spisał się radomianin Szymon Ruta. Zawodnik Orlen Team ukończył 5. odcinek specjalny z 26. czasem, wyprzedzając na mecie o ponad minutę Adama Małysza.

W środę uczestnicy Rajdu Dakar mieli do pokonania piąty etap z Arequipa w Peru do Arica w Chile o długości 509 km, jednak odcinek specjalny liczył zaledwie 136 km.

Tradycyjnie na trasę, jako pierwsi wyruszyli motocykliści. Ponownie najlepszym z Polaków, okazał się Jakub Przygoński z Orlen Team. Zajął 11. miejsce i awansował w klasyfikacji rajdu na 8. miejsce. Jacek Czachor finiszował na 37., a Marek Dąbrowski na 90. miejscu. Wśród kierowców quadów, Polacy ponownie zajęli czołowe lokaty. Łukasz Łaskawiec był drugi, a Rafał Sonik jedenasty.

Bardzo dobrze spisuje się Adam Małysz. Po wycofaniu się Krzysztofa Hołowczyca, to aktualnie najwyżej sklasyfikowany Polak wśród kierowców samochodów. Na środowym etapie obaj Polacy, Ruta i Małysz jechali bardzo dobrym tempem. Przez cały dystans toczyli bezpośrednią walkę, notując czasy w trzeciej dziesiątce. Ostatecznie Ruta zajął 26. miejsce, wyprzedzając o jedną pozycję i ponad jedną minutę Małysza. W klasyfikacji generalnej Małysz zajmuje 19. miejsce, a Ruta awansował na 40. pozycję.

W czwartek jeden z najdłuższych etapów z Arica do Calama o długości 767 km, z czego 454 km to odcinek specjalny.