Radomski kierowca mistrzem kraju!

/sid/
Filip Wójcik został kartingowym mistrzem Polski w kategorii Easykart 60
Filip Wójcik został kartingowym mistrzem Polski w kategorii Easykart 60 J. Stobiecki
Filip Wójcik, kierowca Automobilklubu Radomskiego został mistrzem Polski w kategorii Easykart 60. W sobotnim wyścigu rozgrywanych w Zielonej Górze zawodów wręcz znokautował rywali.

Wójcik rozpoczął udział w ostatniej odsłonie mistrzostw kraju w kategorii Easykart 60 od wygrania treningu oficjalnego. Wygrał oba sobotnie wyścigi z ogromną przewagą. Tym samym zapewnił sobie tytuł mistrza Polski w tej kategorii.

W niedzielnym wyścigu, użyczył swojego gokarta koledze z teamu, Marcelowi Jastrzębowskiemu, który miał szansę na zajęcie 2. miejsca. Niestety, nie wykorzystał możliwości doskonale przygotowanego sprzętu radomskiego kierowcy i dojechał do mety na trzeciej pozycji, tuż przed Wójcikiem i nie zdołał wywalczyć "srebra".

W drugim z niedzielnych wyścigów, Wójcik finiszował na drugiej pozycji, przypieczętowując mistrzostwo. Nieco słabiej spisał się radomianin w wyścigach kategorii Mini Rok. W czasie niedzielnych zmagań, po ataku jednego z rywali wypadł z toru i ukończył wyścig na 18. miejscu.

Awaria akumulatora przed drugim wyścigiem, zmusiła go do startu z ostatniego miejsca. Zdołał jednak odrobić straty i finiszował na 6. miejscu. W klasyfikacji generalnej spadł jednak na 3. miejsce. W kategorii Mini Rok, do rozegrania pozostały jeszcze dwie rundy.