Radomski kierowca wygrał wyścigi Pucharu Polski

/sid/
Norbert Stańczyk z Automobilklubu Radomskiego wygrał dwie rundy Pucharu Polski.
Norbert Stańczyk z Automobilklubu Radomskiego wygrał dwie rundy Pucharu Polski. J. Stobiecki
Norbert Stańczyk z Automobilklubu Radomskiego wygrał dwie rundy Pucharu Polski. Wyścigi rozegrano na torze w Poznaniu.

W miniony weekend, kierowcy rywalizujący w wyścigowym samochodowym Pucharze Polski zainaugurowali sezon na torze w Poznaniu, który w tym roku będzie jedyną areną zmagań uczestników pucharu. W stawce nie zabrakło Norberta Stańczyka, ubiegłorocznego zwycięzcy Pucharu Polski. Radomski kierowca zdominował rywalizację w klasie 4. Wygrał oba treningi czasowe, poprzedzające wyścigi.

W treningu przed pierwszą rundą pokonał okrążenie w czasie 1 minuta i 51,712 sekundy. Wystartował z pierwszego pola startowego i do końca zmagań nie oddał pozycji lidera. W "czasówce" poprzedzającej drugi wyścig pojechał szybciej o niemal sekundę, ponownie zwyciężając z czasem 1 min. i 50,808 sek.

W trakcie wyścigu zdołał pokonać jedno okrążenie w jeszcze lepszym czasie (1.50,046) i ponownie wygrał wyścig. Stańczyk po dwóch wyścigach zajmuje pozycje lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w klasie.

W mistrzostwach Polski, w wyścigu długodystansowym wystartował Marcin Wydra z Automobilklubu Radomskiego, w parze z Maciejem Tomaszewskim z Automobilklubu Polskiego. Jadący alfą romeo 156 radomsko-warszawski duet zajął 13. miejsce.