Radomski kierowca wygrywa Cieszyńską Barbórkę

/sid/
Mariusz Nowocień, radomski kierowca rajdowy wygrał Cieszyńską Barbórkę, ostatnia rundę rajdowego Pucharu Polski archiwum
Radomianin, Mariusz Nowocień jadący Hondą Civic TypeR z pilotem Bartłomiejem Jakubowskim wygrał Cieszyńską Barbórkę, ostatnią eliminację rajdowego Pucharu Polski. Alex Zawada z Automobilklubu Radomskiego wycofał się z rajdu po 3 odcinkach specjalnych.

Nowocień, po dwuletniej przerwie wrócił w tym sezonie na rajdowe trasy. Reprezentuje Automobilklub Rzemieślnik Warszawa. W poprzednich rajdach pokazywał się już z bardzo dobrej strony. W Rajdzie Zamkowym finiszował na 6. miejscu. Tym razem okazał się bezkonkurencyjny. Wygrał pięć odcinków specjalnych i zwyciężył w całym rajdzie. Jego przewaga nad drugą na mecie załogą Wojciech Chuchała i Ryszard Ciupka wyniosła 13,5 sekundy.

Trasy wokół Cieszyna okazały się znacznie mniej szczęśliwe dla drugiego z radomskich kierowców. Zawada startujący z Grzegorzem Gołdą popełnił błąd na pierwszym odcinku specjalnym. Wpadł w poślizg, zjechał z trasy i utknął w rowie. Z pomocą kibiców wydostał się z pułapki po niemal 30 minutach. Po przejechaniu kolejnych dwóch odcinków, ze względu na problemy techniczne wycofał się z rajdu.

W klasyfikacji generalnej sezonu załoga Zawada / Gołda zajęła 5. miejsce, natomiast Nowocień / Jakubowski sklasyfikowani zostali na 8. miejscu. W klasie A-7 Zawada wywalczył najniższe miejsce na podium, Nowocień zajął 6. miejsce.