Radomski lekkoatleta mistrzem Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych

/sid/
Mateusz Kaczor ze Starówki Radom został mistrzem Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych Ł. Wójcik
Mateusz Kaczor ze Starówki Radom został mistrzem Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych, na dystansie trzech kilometrów. "Złoto" podopiecznego Henryka Witkowskiego, to jedyny medal wywalczony przez radomskich zawodników.

Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w biegach przełajowych, rozegrano na polu golfowym na wyspie Wolin. Trasa okazała się bardzo trudna. Właściwie nie było płaskich odcinków, a jej konfiguracja bardziej przypominała trasę biegu górskiego z licznymi zbiegami i podbiegami. Na trudnej trasie znakomicie poradził sobie Mateusz Kaczor ze Starówki Radom, halowy wicemistrz Polski juniorów młodszych na 3000 m. Pokazał, że w terenie jest równie mocny, jak na tartanowej bieżni. Podopieczny Henryka Witkowskiego, uzyskując czas 9 minut i 13 sekund zdobył złoty medal. Na mecie wyprzedził o 3 sekundy Mateusza Obecnego z CKML Człuchów.

W biegu juniorów młodszych na 3 km pobiegli czterej zawodnicy ZTE Radom. Na 5. miejscu finiszował Mateusz Dębski (9.29), na 11. Łukasz Krawczyk (9.48), na 22. Jarosław Glegoła (10.03), a na 45. Robert Mnich (10.19).

W zmaganiach juniorek młodszych na dystansie 2 km, Paulina Waśniewska zajęła 25. miejsce (7.18), Kamila Drabik 29. miejsce (7.23), a Milena Czubak (wszystkie ZTE) 34. miejsce (7.31). Wśród juniorów, w biegu na 6 km, Bartłomiej Wójcik z ZTE zajął 24. miejsce (21.04), a jego klubowy kolega Mariusz Żak, startujący na dystansie 3 km zajął 43. miejsce (10.04).

W klasyfikacji drużynowej ZTE Radom zajęło 4. miejsce, a Starówka, z jednym reprezentantem, 10. miejsce.