Radomski lekkoatleta wystartuje w mistrzostwach Europy juniorów młodszych!

/sid/
Mateusz Kaczor (na podium, pierwszy z lewej) ze Starówki Radom został powołany do reprezentacji Polski juniorów młodszych archiwum
Mateusz Kaczor, lekkoatleta Starówki Radom, halowy wicemistrz Polski w biegu na 2000 m juniorów młodszych został powołany do reprezentacji Polski. Radomianin wystartuje w mistrzostwach Europy w biegach górskich w swojej kategorii wiekowej.

Podopieczny Henryka Witkowskiego, jako jedyny zawodnik z regionu radomskiego, wywalczył w tym roku medal halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych. Równie dobrze, jak na bieżni radzi sobie jednak także w biegach ulicznych. W ubiegłym sezonie wygrał pięć z sześciu imprez zaliczanych do cyklu Grand Prix Radomia w biegach ulicznych. W czasie mistrzostw w Spale wywalczył srebrny medal i ustanowił rekord życiowy na dystansie 2000 m. Czas 5 minut 32,90 sekundy okazał się również trzecim wynikiem w kraju, w tej kategorii wiekowej.

Jego dobrą postawę docenił trener kadry, Sylwester Dudek, powołując radomskiego długodystansowca do reprezentacji Polski juniorów młodszych. Kaczor wystartuje w lipcu we Włoszech, w mistrzostwach Europy juniorów młodszych w biegach górskich.