Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej od lipca przestanie istnieć!

SzS
Siedziba Radomskiego OZPN
Siedziba Radomskiego OZPN archiwum
Polski Związek Piłki Nożnej podjął uchwałę, że rozgrywki prowadzić będą wyłącznie wojewódzkie związki. To oznacza, że od 1 lipca w Radomiu nie będzie futbolowego okręgu. Dla klubów ma być prościej i taniej, ale czy w niektórych kwestiach wygodniej?

W środę Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej przyjął uchwałą Regulamin Ochrony Danych dla PZPN. Regulamin upoważnia wyłącznie członków PZPN, w tym Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej do przetwarzania danych osobowych, także związanych z rozgrywkami piłkarskimi. Co to oznacza fizycznie? Że rozgrywki prowadzić będzie u nas Mazowiecki ZPN, natomiast Radomski OZPN straci osobowość prawną.

Na stronie pzpn.pl czytamy, że PZPN mając na uwadze m.in. postanowienia Parlamentu Europejskiego oraz Rady UE w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, Zarząd PZPN postanowił, że od 1 lipca 2019 roku wszystkie rozgrywki piłki nożnej odbywające się na terenie działania Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej, mogą być prowadzone wyłącznie przez związki – jako organizacje członkowskie PZPN – lub działając z ich upoważnienia jednostki organizacyjne danego WZPN, nie posiadające osobowości prawnej.

PZPN zapewnia, że nowe przepisy przyniosą między innymi niższe opłaty dla klubów i uproszczenie procedur rejestracyjnych zawodników.

Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej w takiej formie jak obecnie na pewno przestanie istnieć. Walne Zgromadzenie zadecyduje o majątku i zamknięciu stowarzyszenia. Nie jest wykluczone, że w Radomiu pozostanie biuro, oddział MZPN. Niestety istnieją również obawy, że wiele klubów z przeróżnymi sprawami będzie jeździć do Warszawy zamiast Radomia.

- Czas pokaże jak to będzie wyglądać. Na pewno w takiej formie jak teraz, Radomskiego OZPN już nie będzie, bo rozgrywki prowadzić będzie Warszawa. O dalszych losach majątku okręgu zadecydują delegaci, który przyjadą na Walne Zgromadzenie - powiedział nam Sławomir Pietrzyk, prezes Radomskiego OZPN.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
(ZDJĘCIA) Zachwycająca forma pięknej, radomskiej trenerki. Pomogła już wielu ludziom


Znasz radomską piłkę nożną? Bez problemu rozwiążesz QUIZ

Radomiak Radom przed rundą wiosenną 2018/19 [ZDJĘCIA]
[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!
Zobacz 20 najciekawszych transferów w regionie radomskim

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma
SPORTOWY24.PL - rozmowa z Joanną Fiodorow

Wideo

Dodaj ogłoszenie