Radomski pływak zaczął od "srebra"

/sid/
Jakub Fedorowicz nie ukrywa rozczarowania porażką w finale wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym W. Łyżwa
Jakub Fedorowicz z Wodnika Radom wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów rocznika 1997 na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Sam zawodnik jest rozczarowany.

Na basenie w Dębicy walkę o medale mistrzostw Polski w pływaniu rozpoczęli piętnastolatkowie. Wśród najlepszych nie zabrakło radomskiego pływaka, Jakuba Fedorowicza. Podopieczny Krzysztofa Krzysztoszka zaliczany jest do największych faworytów w wyścigach stylem klasycznym. Jest jedynym zawodnikiem Wodnika, który startuje w Dębicy.

Mistrzostwa nie rozpoczęły się najlepiej dla radomianina. W pierwszym dniu wystartował na swoim koronnym dystansie, 50 metrów stylem klasycznym. W porannych eliminacjach uzyskał czas, 31,38 sekundy, który okazał się drugim wynikiem. Strata to zwycięzcy eliminacji, Michała Pierzyńskiego z Piątki Konstantynów Łódzki wyniosła 0,35 sekundy.

W finale o miejsca na podium walczyła czwórka zawodników, w tym radomianin. Fedorowicz nie zdołał jednak wygrać. Ostatecznie finiszował za Pierzyńskim, z czasem 31,53 sek., słabszym niż w porannych eliminacjach. Nowy mistrz Polski pokonał 50 metrów stylem klasycznym w czasie 31,36 sek.

- Nie jestem zadowolony ze startu, liczyłem na złoto - przyznał po finale radomski pływak. - Zupełnie nie czułem wody. Przede mną jeszcze trzy starty i trzy szanse na zwycięstwo. Myślę, że będzie lepiej.

W drugim dniu mistrzostw Fedorowicz wystartuje w wyścigach na 50 metrów stylem motylkowym oraz na 200 metrów stylem klasycznym. W niedzielę zakończy mistrzostwa startem na dystansie 100 metrów stylem klasycznym. Przed rokiem radomianin wywalczył trzy złote medale.