Radomski siłacz brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów

/sid/
Konrad Kwietniewski (z flagą narodową) w Pilznie w Czechach wywalczył brązowy medal mistrzostw świata juniorów w wyciskaniu sztangi na ławeczce archiwum
Radomianin Konrad Kwietniewski wywalczył brązowy medal mistrzostw świata juniorów w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Wynikiem 260 kg ustanowił rekord Polski juniorów. To drugi medal sportowca z regionu radomskiego, wywalczony w czeskim Pilznie.

W Pilznie w Czechach trwają mistrzostwa świata seniorów i juniorów w wyciskaniu sztangi na ławeczce. W zawodach wystartowała dwójka zawodników z regionu radomskiego. W pierwszym dniu zmagań, Justyna Kozdryk z Kraski Jasieniec, startująca w kategorii 47 kg wywalczyła tytuł mistrzyni świata.
Drugi z radomskich siłaczy, Konrad Kwietniewski wystartował w rywalizacji juniorów w kategorii 105 kg. Radomianin zaliczył bez problemu ciężar 260 kg, ustanawiając rekord Polski juniorów. W kolejnych dwóch podejściach atakował ciężar 270 kg, jednak żadnej z prób nie zaliczył.

- Mistrzostwo świata było w zasięgu - nie kryje lekkiego rozczarowania Kwietniewski. - Niestety, tuż przed zawodami miałem kłopoty zdrowotne i nie udało się wycisnąć cięższej sztangi, a szykowałem się nawet na 280 kg.

Radomski siłacz tym samym, po raz drugi z rzędu wywalczył brązowy medal wśród juniorów. Złoty medal, wynikiem 272,5 kg wywalczył Ukrainiec, Smilan Mykhailo. Wicemistrzem świata juniorów został Amerykanin James Luis z wynikiem 262,5 kg.

Najbliższe miesiące Kwietniewski przeznaczy na odpoczynek i treningi. Kolejny start planuje dopiero w październiku.