Radomski siłacz mistrzem Polski juniorów

/sid/
Ustanowił rekord kraju, rekordu świata pobić się już nie udało.

Radomianin Rafał Ogiński został mistrzem Polski juniorów w wyciskaniu sztangi na ławeczce. Wynik 220 kilogramów jest nowym rekordem kraju w kategorii do 110 kg do lat 18.

Mistrzostwa Polski juniorów rozegrano w Strzegomiu. Radom reprezentowała dwójka zawodników. Znakomicie spisał się Ogiński, startujący w kategorii 110 kg. Wygrał zawody, zarówno w swojej kategorii wagowej, jak również w kategorii open, ustanawiając jednocześnie nowy rekord kraju. Co ciekawe rekordowa próba na 220 kg była pierwszą i jedyną zaliczoną przez radomskiego siłacza. Po niej, Ogiński próbował poprawić rekord świata wynoszący 235 kg. Oba podejścia były jednak nieudane.

Drugi z radomian wystartował w młodszej kategorii wiekowej, do 16 lat. Arkadiusz Kazimierski zadebiutował w mistrzostwach, w kategorii 62 kg. Chociaż w czasie przygotowań do mistrzostw wyciskał na treningach sztangę ważącą 105 kg, w trakcie zawodów nie zdołał powtórzyć tego wyniku. Ostatecznie, po zaliczeniu podejścia do sztangi ważącej 80 kg zajął 8. miejsce w swojej kategorii wagowej.