Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radomskie: coraz chętniej bierzemy kredyty. Rekordziści muszą oddać gigantyczne kwoty!

Tomasz DYBALSKI [email protected]
Przeciętny mieszkaniec województwa mazowieckiego ma ponad cztery tysiące złotych zadłużenia. Rekordzista ma do spłaty ponad 106 milionów złotych. Coraz częściej żyjemy na kredyt.

Ponad 15 tysięcy mieszkańców Radomia ma długi. Aż 8523 osoby to mężczyźni, wśród kobiet dług ma 6547 osób. Daje to nam 19 miejsce wśród polskich miast liczących ponad 100 tysięcy mieszkańców.

Najwięcej dłużników jest oczywiście w Warszawie - 102 tysiące, najmniej w Tarnowie - niespełna 6,5 tysiąca. W Kielcach długi ma ponad 10 tysięcy mieszkańców, w Lublinie - ponad 21 tysięcy.

ŚREDNIE ZADŁUŻENIE

Z danych Biura Informacji Gospodarczej wynika, że mieszkańcy województwa mazowieckiego są zadłużeni na prawie sześć miliardów złotych. Wśród dłużników obsługiwanych przez firmę windykacyjną Kruk, średnia wartość długu to ponad cztery tysiące złotych. Najnowszy raport Biura Informacji Gospodarczej w lipca 2013 roku mówi już o zadłużeniu sięgającym ponad 19 tysięcy złotych.

MAMY SWOJĄ HISTORIĘ

Jeśli bierzemy kredyt, to informacja o tym trafia bo Biura Informacji Kredytowej. Biura przechowuje dane na temat między innymi terminowości spłaty takiego zadłużenia. Jeśli jeden kredyt spłaciliśmy w terminie, to kolejny będzie nam łatwiej wziąć.
Ale jeśli mieliśmy problemy ze spłatą, to zadłużenie się po raz kolejny może być trudniejsze. Większość banków przed udzieleniem kredytu sprawdza naszą historię w BIK.

SPŁACAMY REGULARNIE

Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej, mniejsza liczba Polaków się zadłuża, ale na większe kwoty. W pierwszym kwartale ubiegłego roku banki udzieliły 20 procent kredytów mniej niż rok wcześniej, ale na kilka procent większą kwotę. Jak się okazuje, większość z nas nie ma problemów ze spłatą zadłużenia. 90 procent danych w bazie BIK to informacje pozytywne, dotyczące osób, które regularnie spłacają raty kredytowe.

Raport Biura Informacji Gospodarczej mówi o tym, że w województwie mazowieckim jest ponad 290 tysięcy klientów podwyższonego ryzyka, czyli takich, którzy mogą przestać spłacać swoje długi. Sześć na dziesięć takich osób to mężczyźni. Najwięcej do spłaty mają osoby w wieku 30-39 lat, najmniej poniżej 20 roku życia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie