Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radomskie firmy trafią na giełdę? Szansą jest NewConnect

/jp/
W przystępny sposób o zaletach wejścia na rynek NewConnect mówił Emil Stępień z Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
W przystępny sposób o zaletach wejścia na rynek NewConnect mówił Emil Stępień z Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.
W regionie nie ma obecnie żadnej, która byłaby notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Wszystko może się zmienić.

Być może to się zmieni, bo istnieje zainteresowanie małych firm wejściem na najbardziej liberalny rynek giełdowy - NewConnect.

Wszyscy zainteresowani funkcjonowaniem NewConnect - nie tylko przedsiębiorcy - mieli okazję uczestniczyć w konferencji na temat możliwości, które otwierają się przed przedsiębiorcami chcącymi, aby akcji ich firm notowane były na funkcjonującym od 5 lat nowym rynku giełdy.

Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Radomiu, a organizatorem była firma MeRIT INVest, zajmująca się doradztwem i pomaganiem firmom zainteresowanym wejściem na giełdę.
"NewConnect" to najnowszy rynek akcji, którymi można handlować na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. Stworzony został z myślą o małych firmach, które poszukują kapitału, ale nie mają odpowiedniej wiarygodności finansowej, działają na rynku zbyt krótko, albo z innej przyczyny nie mogą dostać się na główne rynki giełdowe.

Uczestnicy konferencji mogli uzyskać wszelkie informacje na temat NewConnect. Referaty wygłosili: Emil Stępień, wicedyrektor działu Rozwoju Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, radca prawny Krzysztof Cywiński, Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych i Mirosław Stępień, prezes zarządu firmy MeRIT INVest.

Mało osób wie, że sprzedaż akcji na giełdzie NewConnect to wielu przedsiębiorców stosunkowo najprostszy sposób pozyskiwania kapitału potrzebnego na rozwój. Liczą się też takie aspekty jak podniesienie wiarygodności firmy, a także korzyści "piarowskie". Zagrożenia to między innymi możliwość wrogiego przejęcia, utrata suwerenności firmy, kłopoty wynikające z ujawniania informacji o działalności.

Wejście na NewConnect nie jest tak kosztowne jak wejście na podstawowe rynki giełdy. Na przykład nie jest potrzebny prospekt emisyjny, kosztujący od 100 do 200 tysięcy złotych, a jedynie dokument informacyjny. Bardziej liberalne są przepisy dotyczące publikowania informacji na temat spółki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie