Radomskie pływaczki zaliczyły udane zawody na Słowacji

/sid/
Adrianna Mendyk (z lewej) i Paulina Nogaj (obok) wystartowały w reprezentacji Polski juniorów na Słowacji archiwum prywatne
Reprezentacja Polski juniorów w pływaniu, z dwoma zawodniczkami Wodnika Radom zajęła 2. miejsce w wielomeczu juniorów, rozegranym na Słowacji.

Na basenie w Żilinie rywalizowało siedem młodzieżowych reprezentacji. Oprócz Polaków i gospodarzy, Słowaków, wystartowały drużyny narodowe z Węgier, Rumunii, Czech, Serbii i Słowenii. W składzie reprezentacji Polski znalazły się dwie zawodniczki Wodnika Radom, Paulina Nogaj i Adrianna Mendyk.

Nogaj okazała się mocnym punktem polskiej sztafety. W wyścigu na dystansie 4 x 100 metrów stylem zmiennym, Polki z Nogaj w składzie, zajęły 2. miejsce z czasem 4 minuty 25,53 sekundy. Na dystansie 4 x 100 m stylem dowolnym drużyna Polek zajęła z czasem 4 min. 4,26 sek. 4. miejsce. Indywidualnie Nogaj wystartowała w wyścigu na 100 m stylem motylkowym, finiszując z czasem 1 min. 5,41 sek. na 4. miejscu. Dodatkowo wystartowała poza konkursem w wyścigu na 100 m stylem dowolnym, uzyskując czas 1 min. 0,30 sek.

Czterokrotnie o punkty rywalizowała Mendyk. Najlepiej wypadła w wyścigu na dystansie 400 m stylem zmiennym. Z czasem 5 min. 16,1 sek. zajęła 6. miejsce. O połowę krótszy dystans stylem zmiennym ukończyła na 7. miejscu z czasem 2 min. i 39,36 sek. Mendyk była dwukrotnie dwunasta, na 100 m stylem klasycznym (1 min. 20,35 sek.) oraz 100 m stylem grzbietowym (1 min. 10,04 sek.). Reprezentacja Polski zajęła w wielomeczu 2. miejsce.