Radomskie siatkarki wygrały ostatni sparing

/sid/
Blok był jednym z poprawnie funkcjonujących elementów gry siatkarek Jadar AZS Politechnika Radom w sparingu z Jedynką Aleksandrów Łódzki. Na zdjęciu w bloku Emilia Sekutowska (z lewej) i Karolina Michalska (obok) J. Stobiecki
Jadar AZS Politechnika Radom wygrał 4:1 mecz sparingowy z Jedynką Aleksandrów Łódzki. Na tydzień przed startem rozgrywek pierwszej ligi radomianki, w ostatnim meczu kontrolnym, zaprezentowały w kilku fragmentach spotkania solidną siatkówkę.

Ostatni sparing przed rozpoczęciem rozgrywek pierwszej ligi kobiet rozpoczął się od niezwykle długiej wymiany, zakończonej błędem ataku rywalek. Po kilku akcjach "punkt za punkt", siatkarki z Aleksandrowa zdołały wypracować kilkupunktową przewagę i jako pierwsze stanęły przed szansą wygrania seta. Radomiankom przy zagrywce Sandry Cabańskiej udało się obronić trzy piłki setowe, doprowadzając do wyrównania po 24. Końcówka należała do gospodyń, a wygraną zapewniła Mirosława Kijakowa, zdobywając ostatnie dwa, decydujące punkty.

Ambitna pogoń w pierwszej odsłonie, zakończona zwycięstwem, dodała gospodyniom pewności siebie. Kilkoma skutecznymi atakami popisała się Emilia Sekutowska. Cabańska nękała rywalki zagrywką, które miały kłopoty z przebiciem się przez szczelny, radomski blok. Kolejne dwa sety pewnie wygrały podopieczne Skroka.

Trenerzy ustalili, że mecz rozegrany zostanie jako pięciosetowy pojedynek. W kolejnych partiach szkoleniowiec radomianek przeprowadził szereg zmian. Zawodniczki, które pojawiły się na boisku, spisywały się również poprawnie i mimo drobnych kłopotów, zwłaszcza ze skończeniem akcji w pierwszym tempie, zdołały wygrać czwartego seta. W piątej partii, to rywalki dyktowały warunki, wygrywając ostatnia odsłonę. Tym samym radomianki zrewanżowały się rywalkom, za porażkę w sparingu, którym rozpoczęły przygotowania do sezonu.

- W porównaniu do pierwszego meczu z Aleksandrowem mogę stwierdzić, że robimy małe kroczki ku dobrej grze - przyznał po spotkaniu Skork. - Gdy nie popełniamy błędów i wykorzystujemy swoje atuty, wygrywamy sety. Całkiem pozytywnie oceniam grę zawodniczek, które rozpoczęły spotkanie, ale sprawa wyjściowego składu jest wciąż otwarta. Czekam na powrót do pełnej dyspozycji Marty Natanek.

Jadar AZS Politechnika Radom - Jedynka Aleksandrów Łódzki 4:1 (29:27, 25:20, 25:17, 25:23, 16:25).

Jadar AZS: Ciesielska, Sekutowska, Cabańska, Kijakowa, Michalska, Hawryła - Jagodzińska (libero) oraz Karbowska, Grzelak, Natanek, Kucharska, Lachowska.