Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radomskie szkoły z ciekawymi pomysłami

Antoni SOKOŁOWSKI
- Dzięki pieniądzom z programu unijnego mogliśmy kupić pomoce do nauki matematyki, a także nowe tablice – prezentuje Katarzyna Sołśnia, nauczycielka matematyki w X Liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Konarskiego w Radomiu.
- Dzięki pieniądzom z programu unijnego mogliśmy kupić pomoce do nauki matematyki, a także nowe tablice – prezentuje Katarzyna Sołśnia, nauczycielka matematyki w X Liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Konarskiego w Radomiu. Tadeusz Klocek
Lekcje języka angielskiego, matematyka lub spotkania z logopedą - za takie zajęcia w szkołach zapłaciła Unia.

Dwa programy oświatowe rozpoczęły się w Radomiu w 2009 roku, a zakończyły się właśnie teraz - 30 kwietnia 2012 roku. Łącznie skorzystało na tym 20 szkół w mieście, a władze oświatowe we wtorek podsumowały wyniki programu.

DWANAŚCIE PODSTAWÓWEK

Z pierwszego projektu: "Wiedza to podstawa - zajęcia dodatkowe i wyrównawcze dla uczniów radomskich podstawówek w latach 2009 - 2012" skorzystało 12 szkół podstawowych. Są to radomskie placówki numer: 3,5,7,8,9,13,19,20,21,23,25 i Zespół Szkół numer 1.

- To bardzo duża pomoc i dla uczniów i dla nauczycieli. Bywało nieraz w szkołach nie miał kto przeprowadzić lekcji wyrównawczych. Dzięki wsparciu z programu, nauczyciele mogli zorganizować takie zajęcia - mówił Leszek Pożyczka, dyrektor Wydziały Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta.
Jak przyznawali sami nauczyciele, każde dodatkowe lekcje były bardzo przydatne.

- Trzeba wiedzieć, że często nauczyciel musi pracować z tymi uczniami, którzy muszą nadrobić zaległości, a z braku czasu - nie ma kiedy tym się zająć - usłyszeliśmy w Publicznej Szkole
Podstawowej numer 13 imienia księcia Józefa Poniatowskiego, gdzie taki program był prowadzony.

Dzieci mogły korzystać choćby z porad psychologicznych, czy z indywidualnych zajęć logopedycznych. Nauczyciele zauważali, że z roku na rok dzieci mówią coraz gorzej. To negatywny wpływ telewizji i zaniechanie rodziców, którzy coraz mniej książek czytają dzieciom. Zajęcia z logopedą dały dobre rezultaty - dzieli poprawiły wymowę.

KAMERY W LICEACH

Z kolei osiem radomskich ogólniaków, numer: I, II, IV, V, VII, X, Zespół Szkół Plastycznych, a także Zespół Szkół imienia Stanisława Staszica skorzystało z programu "Wiedza szansą na lepszy start - zajęcia dodatkowe i wyrównawcze". Z programu skorzystało blisko dwa tysiące licealistów.

- Były to bardzo potrzebne zajęcia. Nie tylko pomogły uczniom, ale w ramach programu mogliśmy zakupić sprzęt, który dziś służy do nauki wszystkim uczniom - mówi Wiktor Karoń, dyrektor X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego w Radomiu.

Rzeczywiście - wszystkie zakupy w ramach projektów związanych z organizacją zajęć dodatkowych i wyrównawczych zasiliły szkoły. Dzięki temu i licea i podstawówki zyskały nowe tablice, komputery, kamery, mikroskopy, dyktafony lub książki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie